Ботев Пловдив победи с 2:1 Оборище Панагюрище в контролна среща, което се игра пред 1000 "жълто-черни" фенове на стадиона в Коматево.

Полският вратар на "жълто-черните" Адам Стаховяк, която според предварителните планове на треньорското ръководство трябваше да започне мача, вдигна висока температура и отпадна от състава.

Футболистите на Ботев поведоха още в 3-ата минута. Тогава Ели Маркес от тима на Оборище върна топката към своя вратар Ивайло Яначков, който не успя да я овладее. Кълбото мина под крака му и влезе във вратата му за 1:0 за "жълто-черните".

Гостите успяха да изравнят в 6-ата минута. Тогава Борис Стоянов вкара гол, възползвайки се от подаване на Денис Стоилов.
Божидар Васев даде преднина на Ботев за 2:1 с попадението си в 33-ата минута след центриране на Лазар Марин.

През второто полувреме "канарчетата" имаха надмощие, но не успяха да отбележат голове. Пропуски направиха Лъчезар Балтанов и Божидар Васев, един път топката се удар в гредата след центриране на Йордан Христов.

Състав на Ботев: Михаил Иванов, Йордан Христов, Роман Инез, Лазар Марин, Пламен Николов, Томаш Иршак, Мариян Огнянов, Иван Цветков, Божидар Васев, Лъчезар Балтанов, Цветелин Чунчуков./БТА