Ботев Пловдив стигна до драматично равенство срещу Берое в мач от 2-я кръг на А група. Двата отбора завършиха 1:1 на стадиона под Аязмото пред около 7 хиляди зрители. Домакините от Берое могат да съжаляват, че не стигнаха до победата, защото имаха превъзходство през по-голямата част от мача и пропуснаха много чисти положения.

Берое се представи по-силно от Ботев през първото полувреме. Старозагорци доминираха и създадоха няколко опасности пред вратата на Михаил Иванов, докато Ботев тръгна да напада едва след 30-та минута.

Първата дискусионна ситуация в срещата бе още в 1-та минута, когато Веселин Пенев центрира от фаул в наказателното поле на Ботев, Елиаш стреля с глава, топката влезе във вратата на Михаил Иванов, който не се намеси добре. Съдията Радан Мирянов обаче не зачете попадението, след като свири нарушение в атака на бразилеца.

Три минути по-късно Крис Гади центрира в наказателното поле на Ботев, след което Салим Керкар стреля с глава, но в страни от десния стълб на вратата на Михаил Иванов.

Берое продължи да напада и в 5-та минута Самир Аясс стреля опасно, като насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Михаил Иванов, който плонжира и успя да избие топката в корнер.

Минута по-късно след центриране от корнер в наказателното поле на Ботев, Елиаш стреля с глава, но Филип Филипов изби топката от гол линията.

Берое организира добра атака в 19-та минута, когато Атанас Зехиров подаде към Игор Джоман, който след това продължи към Георги Костадинов, а той стреля от границата на наказателното поле на Ботев, но топката срещна десния стълб на вратата на Михаил Иванов и излезе в аут.

Домакините добре комбинираха в 25-та минута, когато Атанас Зехиров центрира в наказателното поле на Ботев, след което Венцислав Христов стреля с глава, топката рикошира в тялото на играч на гостите и излезе в корнер.

Берое поведе с 1:0 в 30-та минута, когато Салим Керкар центрира от корнер в наказателното поле на Ботев, след което Самир Аясс продължи с глава топката към Елиаш, който бе на втора греда и отблизо вкара за 1:0.

Единствената по-сериозна ситуация пред вратата на Берое бе в 38-та минута, когато Вандер стреля, топката рикошира в крака на Елиаш и за малко не изненада Иван Караджов, кълбото излезе в корнер, в страни от десния стълб на вратата.

В добавеното време на първото полувреме Салим Керкар направи добър пробив, след което центрира остро по земя към Венцислав Христов, който стреля, но в страни от десния стълб на вратата на Михаил Иванов.

Ботев получи правото да изпълни опасен пряк свободен удар в 49-та минута. Мариян Огнянов стреля от фаул, топката премина на сантиметри в страни от левия стълб на вратата на Иван Караджов. В 64-та минута Мариян Огнянов центрира от корнер в наказателното поле на Берое, след което Серджан Лукин стреля с глава, но над напречната греда в аут. Две минути по-късно след центриране в наказателното поле на Берое се получи разбъркване, след което Владимир Айтов стреля с глава, но топката премина на сантиметри над напречната греда в аут.

Берое можеше да реши мача в 78-та минута. Михаил Иванов направи голяма грешка, като тръгна да лъже Аласан Н’Диае и Венцислав Христов. Христов отне топката от вратаря на Ботев, след което стреля, но Росен Колев се намеси решаващо и успя да избие топката в корнер. В 84-та минута Веселин Пенев подаде към Венцислав Христов, който с глава продължи топката към Салим Керкар. Керкар се измъкна от двама защитници на Ботев и излезе сам срещу Михаил Иванов, след което стреля, но много неточно в аут.

Ботев стигна до изравнителен гол дълбоко в добавеното време на срещата. След центриране в наказателното поле на Берое топката стигна до Иван Цветков, който бе оставен непокрит и отблизо разстреля Иван Караджов за 1:1.

Така Берое е с 2 точки след първите два кръга, а Ботев Пловдив има 4 точки.

Берое: 73. Иван Караджов – 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов, 21. Елиаш, 28. Веселин Пенев - 27. Игор Джоман, 70. Георги Костадинов (85’ – 25. Димо Бакалов) - 11. Крис Гади (72’ – 4. Аласан Н’Диае), 8. Самир Аясс, 26. Салим Керкар - 10. Венцислав Христов (88’ – 30. Жуниор Мапуку).

Ботев Пловдив: 89. Михаил Иванов – 24. Лазар Марин, 4. Сърджан Лукин, 37. Росен Колев, 28. Филип Филипов - 7. Мариян Огнянов, 2. Владимир Айтов (74’ 23. Цветелин Чунчуков) - 11. Йордан Христов (к), 30. Божидар Васев, 10. Вандер (59’ – 19. Иван Цветков) - 9. Юнес Хамза.