Десет играчи на Ботев стигнаха за първа домакинска победа – 2:1 срещу Черно море.

Пловдивчани бяха с човек по-малко от 50-ата минута заради двата жълти и съответно червения картон на Балтанов. Това обаче не им попречи да стигнат до успеха с голове на Божидар Васев в 70-ата и Николас Варела от дузпа в 80-ата.

Неочаквано пасивният в този мач Черно море стигна до попадение на Курьор в 85-ата, но то не бе достатъчно за нищо.

Ботев стартира по-активно мача. „Канарчетата“ успяха да установят надмощие в началните минути, което доведе до няколко корнера. Никой от тях обаче не донесе стопроцентова опасност за вратата на Китанов.

А и вратарят на Черно море Георги Китанов беше бдителен и отрази всичко, което имаше за отразяване през първото полувреме.

Същевременно „моряците“ бяха доста пасивни през първото полувреме, задоволявайки се с това да отразяват натиска на пловдивчани.

Играта бе спряна за малко в средата на полувремето заради хореографията на бултрасите в знак на подкрепа на феновете, които бяха осъдени след мача с Берое.

Най-големият пропуск направи в 44-ата минута Божидар Васев, който бе намерен непокрит на няколко метра от вратата, но ударът му с глава бе крайно неточен.

В самия край на полувремето домакините претендираха за дузпа при едно меле, но повторенията показаха, че топката намира рамото на Мишо Венков.

В 50-ата минута Лъчезар Балтанов получи втори жълт и съответно червен картон. Играчът на Ботев не бе съгласен с решението на рефера Мартин Стоименов, но трябваше да напусне по-рано и да остави своите с човек по-малко на терена.

Когато изтече един час от началото на мача, Никола Спасов реши да подсили офанзивата на отбора си. Той извади защитника Жиньо и пусна в игра халфа Бургхард. Вратарят на варненци Георги Китанов пък напусна принудително, сменен от Илия Николов. Китанов се оплакал от световъртеж, което наложило смяната.

Останали с 10 души, обаче „канарчетата“ получиха нов прилив на енергия, който ги доведе до гол. В 70-ата минута Божидар Васев посрещна отбитата от стената топка и я изпрати в мрежата.

В 80-ата минута Кулибали подкоси току-що влезлия в игра Николас Варела. Нарушението бе в пеналта и Варела сам превърна отсъдената дузпа в гол – 2:0.

Черно море все пак стигна до гол. Матиас Курьор стреля мощно с глава и в 85-ата минута върна един гол – 2:1.

В добавено време домакините дори останаха с двама души по-малко, тъй като Пламен Николов започна да оправя екипировката си без разрешение от съдията. Нищо обаче не можа да отнеме победата на „канарчетата“.

БОТЕВ – ЧЕРНО МОРЕ 2:1

1:0 Божидар Васев 70

2:0 Николас Варела 80-дузпа

2:1 Матиас Курьор 85

БОТЕВ: 1 Виктор Голас, 11 Йордан Христов, 6 Даниел Златков, 22 Пламен Николов, 24 Лазар Марин, 17 Лъчезар Балтанов, 88 Милен Гамаков, 96 Даниел Генов /78-Николас Варела/, 10 Серкан Юсеин /57-Владимир Айтов/, 8 Божидар Васев /87-Филип Филипов/, 9 Александър Колев /84 Валентин Галев, 28 Филип Флипов, 13 Християн Казаков, 18 Радослав Терзиев, 20 Николас Варела, 45 Наско Милев, 4 Владимир Айтов/ Старши треньор – Ермин Шиляк.

ЧЕРНО МОРЕ: 33 Георги Китанов /62-Илия Николов/, 5 Стефан Станчев, 4 Михаил Венков, 6 Мамуту Кулибали, 23 Жиньо /60-Марчин Бургхард/, 10 Марк Клок /74-Вилиян Бижев/, 21 Мехди Бурабия, 8 Стенио, 19 Матиас Курьор, 77 Андреас Васев, 11 Живко Петков /1 Илиян Николов, 20 Вилиян Бижев, 3 Даниел Георгиев, 27 Илиян Неделчев, 84 Тодор Паланков, 14 Хуан Мануел Вареа, 18 Марчин Бургхард/ Старши треньор – Никола Спасов.

Включете се в новия Viber публичен чат на Gong.bg - следете коментарите под новините на журналистите в Гонг!