Локомотив обърна Ботев от 0:1 до 2:1 в битката за Пловдив от 30-ия кръг на „А“ група. Така императорът на Пловдив до следващото градско дерби ще бъде в черно и бяло, ако се позовем на думите преди мача на лидера на „смърфовете“ Мартин Камбуров.

Ботев поведе чрез Лазар Марин в 22-ата минута, но през втората част пълния обрат осъществиха за Локомотив с головете си Стефан Велев в 55-ата и Кирил Котев в 67-ата минута.

Локомотив излезе пети с 34 точки, а „жълто-черните“ са седми с 29.

Мачът започна активно и за двата отбора. В началото „канарчетата“ имаха възможност чрез Кифуети и на два пъти от фаул чрез Неделев да застрашат вратата на Локомотив.

После домакините на своя ред изпълниха два поредни корнера, а Пауло Серджо стреля опасно отдалеч в 11-ата минута, но топката профуча близо до левия страничен стълб.

Ботев поведе изненадващо в 22-ата минута. И не заради показаното на терена от двата отбора до момента, а заради грешката на вратаря на Локомотив Александър Витанов. Той допусна топката в близкия ъгъл, който пазеше, да премине зад гърба му след диагоналния удар по земя на Марин – 0:1.

Разбъркване пред вратата на домакините завърши само с корнер за Ботев в 35-ата минута. След корнер пред вратата на Ботев пък Гъргоров отклони топката, но вратарят Мартин Димитров прояви рефлекс и изби в 39-ата.

Локомотив имаше още една добра ситуация в 43-ата минута, когато двама играчи на „черно-белите“ не успяха добре да засекат топката.

Локомотив стигна до изравняване в 55-ата минута, когато Стефан Велев вкара първия си гол в дербито със слаб, но добре насочен удар право в долния ляв ъгъл на вратата на Мартин Димитров – 1:1.

Три минути по-късно другият вратар Александър Витанов с голяма мъка предотврати автогол на Кирил Котев, който му върна топката, а стражът пред голлинията я застигна и изчисти.

Котев обаче се прояви в положителна светлина за Локомотив в 67-ата минута. Тогава след корнер Камбуров свали топката и след кратко разбъркване бранителят я прати във вратата на „канарчетата“ - 2:1.

Последваха две чудесни изяви на младия Мартин Димитров на вратата на Ботев, който предотврати третия гол за Локомотив, но и след 2:1 императорът на Пловдив ще бъде черно-бял до следващото дерби.