Ботев Пловдив постигна първа победа в контролните си срещи, като се наложи с 3:1 над новака в Б група Оборище Панагюрище.

Пред около 1000 зрители в Коматево, Божидар Васев се отчете с два гола и асистенция за успеха на "жълто-черните".

Гостите от Панагюище откриха в 15-та минута чрез Колев, който бе оставен непокрит в наказателното поле, и с прецизен удар по земя матира вратаря Иванов.

В 30-та минута Божидар Васев изравни, след избита топка от защитата на Оборище, която попадна във Васев, и той направи 1:1 със странична ножица.

В 57-та минута Васев намери непокрит в наказаелното поле новото попълнение Алексиев, и той бе точен за 2:1.

В 75-та минута отново Васев използва груба грешка в отбраната на Оборище, за да оформи крайното 3:1.

Ботев загуби първата си проверка от Пирин, а на 4-ти юли играе следваща проверка, с Пирин Разлог.

Състав на Ботев: Михаил Иванов (46' Валентин Галев), Йордан Христов, Пламен Николов (46' Радослав Терзиев), Даниел Златков, Филип Филипов (46' Лазар Марин), Лъчезар Балтанов, Милен Гамаков (53' Станислав Дрянов), Мариян Огнянов (69' Владимир Айтов), Даниел Генов (53' Християн Казаков), Божидар Васев, Александър Колев (46' Димитър Алексиев)