Ботев Пловдив отстъпи 0:2 от младежкия национален отбор на България в контрола, играна на стадиона в Коматево.

Селекционерът на младежите Тони Здравков пусна два различни състава в двете полувремена, като единствено вратарят Красимир Костов игра 90 минути. Георги Китанов бе единственият, който не взе участие в срещата от младежките национали.

Младежките национали поведоха в 10-ата минута, когато след груба грешка в защитата на Ботев вратарят Валентин Галев изби топката в краката на Ахмед Ахмедов, който на празна врата не пропусна да вкара.

"Канарчетата" реагираха и в 21-ата минута Рихави Кифуети излезе зад отбраната на съперника, , опита се да прехвърли излезлия да го посреща вратар Костов, който улови кълбото без проблем. В 21-ата минута младежките национали получиха право да изпълнят пряк свободен удар, но "жълто-черната отбрана се справи със ситуацията.

В 35-ата минута Нико Варела изпълни отсъдения за нарушение срещу него пряк свободен удар, но стреля неточно. Минута преди почивката след изпълнение на ъглов удар Радослав Терзиев скочи високо и стреля с глава, но топката прелетя над напречната греда.

Още в началото на второто полувреме младежките национали отбелязаха втори гол. Негов автор бе Владислав Мисяк, който след индивидуален пробив по лявото крило навлезе в наказателното поле и с плътен удар изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Мартин Димитров.

В 63-ата минута след грешка в средата на терена Наско Милев пое топката, напредна, стреля към вратата на Костов, но уцели напречната греда.

Две минути по-късно Християн Казаков стреля от пряк свободен удар, но топката излезе в аут.

В 83-ата минута младежкият национал Емил Камбуров излезе на удобна позиция, но не успя да отправи точен удар.

България U21: Красимир Костов, Христо Попадийн (46' Хаджиев), Стефан Велков (46' Божидар Чорбаджийски), Христофор Хубчев (46' Владимир Семерджиев), Мики Орачев (46' Лазар Марин), Юлиан Ненов (46' Камберов), Александър Василев (к) (46' Емил Стоев), Бекир Расим (46' Петър Витанов), Тодор Траянов (46' Стамов), Димитър Велковски (46' Владислав Мисяк), Ахмед Ахмедов (46' Колев)

Ботев: Виктор Галев (46' Мартин Димитров), Йордан Христов (58' Н. Марин), Радослав Терзиев, Пламен Николов (58' Кристиан Димитров), Филип Филипов, Владимир Айтов (46' Серкан Юсеин), Божидар Васев (46' Томов), Мариян Огнянов (58' Тютюков), Рахави Кифуети (58' Християн Казаков), Никола Варела (46' Наско Милев), Димитър Алексиев (46' Жоел Чибамба)