Ботев Пловдив разгроми със 7:0 Гигант Съединение в първата си контрола от зимната подготовка. Двубоят се игра на базата на "канарчетата" в Коматево и бе първи за новия им старши треньор Азрудин Валентич. Мачът бе изгледан от руския бизнесмен Антон Зингаревич, който ще стане собственик на Ботев Пловдив.

botevplovdiv.bg
16 снимки

С хеттрик за "жълто-черните" се отличи младият талант Иван Василев. Още в 3-ата минута той излезе на удобна позиция и стреля, но вратарят на съперника парира удара му. В 22-ата минута дебютиращия за Ботев Пловдив Реда Рабей подаде на Иван Василев, чийто удар не остави шанс за гостите и резултата бе открит за 1:0.

Девет минути по-късно Славчо Шоколаров финтира отлично защитата на Гигант и пусна техничен прехвърлящ пас към Иван Василев, който отклони топката с глава за 2:0. В 38-ата минута французинът Реда Рабей отне топката пред вратата на Гигант, пусна пас към Кристиан Добрев, който пусна успореден на гол линията пас. Иван Василев изпревари защитник в синьо и засече за трети път топката в мрежата на съперника.

Секунди преди почивката Бисер Бонев открадна топката в центъра на терена подаде на Крис Добрев. Нападателят финтира няколко противникови играчи, направи двойно с Иван Василев. След като получи отново коженото кълбо Кристиан Добрев прехвърли технично стража на гостите за 4:0.

През второто полувреме Азрудин Валентич смени целия си отбор от първата част. В 66-ата минута при поредната си атака Станислав Маламов пусна пас през центъра към другия дебютант Салиф Сисе, който надбяга защитата на съперника, преодоля вратаря на Гигант и пусна топката в мрежата за 5:0. В 77-ата минута Станислав Маламов центрира топката, а Стефан Попов я засече топката с глава във вратата на гостите за 6:0.

В 90-ата минута на срещата Салиф Сисе фиксира крайното 7:0 в полза на домакините.

Съставът на Ботев Пловдив: Янко Георгиев, Виктор Генев, Станислав Работов, Марио Младеновски, Бисер Бонев, Славчо Шоколаров, Мите Цикарски, Реда Рабей, Георги Трифонов, Иван Василев, Кристиан Добрев (Георги Аргилашки, Салиф Сисе, Димитър Пройчев, Стефан Попов, Атанас Чернев, Филип Филипов, Станислав Маламов, Габриел Земярски, Пламен Цончев, Благовест Данчев)