Отборът на Ботев Пловдив записа втора поредна победа в контролите по време на зимната си пауза. След разгрома със 7:0 над Гигант Съединение, днес „канарчетата” се наложиха с 2:1 над елитния Етър.

Мачът се игра на клубната база в Коматево пред погледа на новия силен човек в тима Антон Зингаревич. В комплекса бе и звездата на тима Тодор Неделев, който продължава своето възстановяване след операция на коляното.

Головете за успеха бяха дело на Славчо Шоколаров, който в края на срещата имаше възможност да оформи своя хеттрик от дузпа, но ударът му бе спасен. За великотърновци точен бе Даниел Младенов.

Ботев Пд - Етър ВТ /контрола/

източник: Антон Узунов

Срещата в Коматево започна двуостро и още в първия четвърт час на двубоя двата тима успяха да си разменят по едно попадение. Резултатът бе открит от домакините чрез Славчо Шоколаров в 6-ата минута. Футболистите на Етър сгрешиха при изнасянето на токата, Шоколаров получи отдясно и проби добре финтира бранител на гостите и с удар в далечния ъгъл не остави шансове на Христо Иванов.

Възпитаниците на Александър Томаш обаче отговориха бързо. Още в 13-ата минута те успяха да изравнят резултата след неразбирателство в отбраната на домакините. След центриране от фал, никой в жълто не успя да играе с топката и тя бе засечена с глава от футболист на великотърновци за 1:1.

Малко след изравнителния гол домакините трябваше да направят принудителна смяна в състава си, след като контузия получи Виктор Генев. На негово място в игра се появи Атанас Чернев.

Тодор Неделев

Последваха две добри възможности за „жълто-черните”. Първо Иван Василев се озова на добра позиция след центриране отдясно, но изстрелът му бе уловен от Христо Иванов. Малко по-късно Бисер БОнев също имаше своя шанс, но силният му удар не попадна в целта.

На почивката домакините направиха вратарска смяна, като в игра се появи Георги Аргилашки. Само три минути след подновяването на играта той трябваше да прави решително спасяване след добра атака на великотърновци.

Ботев отговори с добра атака и удар на Атанас Илиев. Изстрелът му обаче бе блокиран от защитник на Етър, а след това вратарят на гостите улови.

Домакините съумяха още веднъж да излязат напред в резултата, а голът отново бе дело на Славчо Шоколаров. Този път той стреля технично от фал и изненада стража на гостите в 71-ата минута.

Пет минути преди края на срещата Ботев Пловдив стигна до дузпа, след като Маламов бе съборен в пеналта. Зад топката застана Славчо Шоколаров, който имаше възможност да оформи своя хеттрик, но ударът му бе спасен.

LIVE / БОТЕВ ПД – ЕТЪР 2:1

1:0 Славчо Шоколаров 6'

1:1 Даниел Младенов 13'

2:1 Славчо Шоколаров 71'

Ботев Пловдив: 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипов, 4. Виктор Генев, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски, 18. Бисер Бонев, 24. Кевин Янсон, 27. Иван Василев, 88. Славчо Шоколаров, 22. Рада Ребей, 9. Атанас Илиев

Етър Велико Търново: 1. Христо Иванов, 72 Марк Едур, 26. Мариян Иванов,81. Венелин Филипов, 18. Никола Фемиа, 20.Яни Пехливанов,11. Даниел Младенов, 7. Милчо Ангелов, 22. Ловре Кнежевич, 83. Алдаир Ферейра, 44.Божидар Кацаров