Пловдивският Ботев успя да накаже сериозните пропуски на Царско село в края на мача и стигна до равенството – 2:2 с попадение в четвъртата минута от петте добавени в мача. Димитър Костадинов откри резултата в София след 19 минути игра, а Андерсон Кордейро удвои актива на домакините в 58-ата. Атанас Илиев пък намали пасива на „канарчетата” в 74-ата, а гол на резервата Мишел Еспиноса в 94-ата спомогна на Ботев да стигне до точката при визитата си в столицата на България.

ВРЕМЕННОТО КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА

Виж кой е играч на мача!

Царско село имаше няколко много изгодни шанса да вземе трите точки, но „червените” не успяха да реализират трети гол. Така Царско село вече има 18 точки в своя актив и е 9-и, на пункт зад осмия Левски (19). Ботев Пловдив пък се изравни с Ботев Враца по точки, като и двата отбора имат по 15 в своите активи. В следващия кръг Царско село пътува до Враца за визита на Ботев, докато пловдивските „канарчета” приемат Монтана на базата в Коматево.

Царско село - Ботев Пловдив

източник: sofascore.com

38 снимки

В деветата минута ​Андерсон Кордейро стреля от свободен удар от изгодна ситуация, ала право в стената на "канарчетата". След четвърт час домакините изпълниха свободен удар, а Стефан Христов продължи с глава топката към Иван Бандаловски, който вкара отблизо топката, но опитният бранител бе в положение на засада и попадението резонно бе отменено.

Домакините откриха резултата в мача. Дилан Мертенс отправи мощен удар от границата на наказателното поле, а Аргилашки блокира топката и я прати в напречната греда. Тя се върна в Димитър Костадинов, който отблизо я търкулна в пловдивската врата - 1:0 за Царско село.

Първият точен удар за Ботев в мача дойде в 33-ата минута. Тогава Славчо Шоколаров получи пас от Марио Младеновски и шутира с десния крак извън границите на наказателното поле, но Джони Пласид улови топката. Две по-късно пък Емануел Току отправи топовен изстрел от средна дистанция, ала за негово съжаление топката профуча край левия страничен стълб на вратата, пазена от Пласид - аут.

Три минути преди края на първата част Димитър Тонев изведе Атанас Илиев "очи в очи" срещу Джони Пласид, но първият асистент съдия вдигна флага си за засада, която след повторенията се видя, че е изключително спорна. В 58-ата минута Царско село удвои своя актив. Домакините наказаха низ от неразбирателства в "жълто-черната" отбрана. Нито един бранител на Ботев не изчисти центрирана топка отдясно на Стефан Христов и тя отиде в Андерсон, който с десния крак матира излезлия Аргилашки за 2:0.

В 63-ата минута гостите бяха близо до това да намалят пасива си, когато Кевин Янсон стреля елегантно от свободен удар, но топката се отби в напречната греда на Джони Пласид и излезе аут. В 74-ата минута пък гостите намалиха своя пасив. След центриране на топката от фаул на Янсон се получиха много грешки в опитите на Царско село да изрита напред топката. Мишел Еспиноса даде успореден пас за Атанас Илиев, който отблизо матира Пласид за 2:1.

Грандиозна възможност за Царско село да вкара трети гол се откри в добавеното време. Андерсон Кордейро свали с глава към Карим Роси, чийто удар бе париран от Аргилашки. В четвъратата минута от петте добавени от съдията Железов гостите изравниха резултата в София. Филип Филипов центрира в наказателното поле, а Еспиноса спря с гърди и отправи удар с десния крак, който бе неспасяем за Пласид - 2:2.

FT / ЦАРСКО СЕЛО 2:2 БОТЕВ ПЛОВДИВ

1:0 Димитър Костадинов (19)

2:0 Андерсон (58)

2:1 Атанас Илиев (74)

2:2 Мишел Еспиноса (90+4)

Рефер: Валентин Железов (Бургас)

Стадион: "Арена Царско село" (София)

Царско село: 30 Джони Пласид – 3 Мартин Кавдански 🟨, 6 Антонио Георгиев, 8 Панайотис Лука, 9 Стефан Христов, 11 Андерсон, 14 Христо Попадийн 🟨, Реян Даскалов /к/, 20 Димитър Костадинов, 25 Дилан Мертенс, 93 Иван Бандаловски 🟨

Резерви: 1 Михаил Александров, 7 Лесли Де Са, 22 Луис Педро, 21 Емануил Манев, 44 Карим Роси, 89 Луи Нганиони, 98 Хари Денков

Ботев Пловдив: 33 Георги Аргилашки, 3 Па Конате, 5 Марио Младеновски, 24 Кевин Янсон, 10 Славчо Шоколаров, 22 Реда Рабей 🟨, 4 Виктор Генев /к/, 28 Филип Филипов 🟨, 9 Атанас Илиев 🟨, 23 Димитър Тонев, 21 Емануел Току

Резерви: 1 Янко Георгиев, 14 Бисер Бонев, 79 Атанас Чертев, 17 Салиф Сисе, 25 Станислав Работов, 18 Габриел Земярски, 13 Мишел Еспиноса