Отборът на Ботев Пловдив записа престижно равенство 2:2 срещу шампиона на Русия - Зенит, във втората си контрола в Дубай. С гол от дузпа Тодор Неделев изведе своя тим напред, а Артьом Дзюба възстанови равенството. През втората част руснаците обърнаха чрез Магомед Оздоев, а в самия край Маркиньос оформи крайния резултат с нов гол от бялата точка.

Срещата се игра от две полувремена по 40 минути и изобилстваше от възможности и пред двете врати.

"Канарчетата" стартираха по чудесен начин, след като поведоха още в шестата минута на двубоя. Новото попълнение Мохамед Брахими напредна по левия фланг и опита центриране от границата на наказателното поле, но топката срещна ръката на футболист на Зенит, а Тодор Неделев бе безкомпромисен от бялата точка.

След инкасираното попадение Зенит пое инициативата и натика Ботев в собствената му половина. В средата на първата част руснаците получиха страхотен шанс за изравняване на резултата, но Виктор Генев се намеси и предотврати попадение.

Малко след това Зенит все пак върна паритета чрез Артьом Дзюба. След центриране от корнер и хаос в наказателното поле на "канарчетата", от непосредствена близост капитанът реализира за 1:1.

В началото на втората част Брахими получи топката в наказателното поле след индивидуален рейд на Емануел Току и моментално отправи изстрел. Стражът на руснаците обаче отрази, а впоследствие защитата на "сините" изчисти и предотврати опасността.

Натискът на Ботев продължи и в рамките на няколко минути "канарчетата" пропуснаха три страхотни шанса да върнат преднината си. Първо Николай Минков не успя да преодолее вратаря на противника, а малко след това Генев се размина с топката при завършващото подаване. Последва прострелно центриране, което се отклони от бранител, а кълбото мина на сантиметри от страничната греда.

Зенит обаче организира скоростна контраатака, завършила с гол на Магомед Оздоев. Центриране отдясно намери нападател, който насочи опасно към вратата на Георги Аргилашки. Българският страж изби, но право в Оздоев, а полузащитникът бе безпощаден.

В 63-ата минута Маркиньос стреля от свободен удар от близка дистанция, а кълбото прелетя на сантиметри над напречната греда. Пет минути по-късно играч на Зенит се възползва от суматохата в българските редици и се озова на стрелкова позиция, но Аргилашки скъси ъгъла и отрази удара.

В последните минути Владислав Саус направи фрапантен пропуск, след като от няколко метра стреля над вратата, а в самия край на мача руснаците сбъркаха и подариха нова дузпа на противника. Играч на Зенит извърши нарушение срещу Реда Рабей. При наказателния удар стражът уцели ъгъла, но ударът на Маркиньос бе перфектно насочен и резултатът бе изравнен.

Красивият двубой завърши грозно, тъй като страстите се покачиха и футболистите на двата тима трябваше да бъдат разтървавани дори след последния съдийски сигнал.

Така, след като отстъпи на Легия Варшава с 0:2, Ботев Пд завършва дубайския си лагер с престижен хикс срещу Зенит и ще продължи подготовката си на родна земя.

Ботев Пд - Зенит  КР 2:2
1:0 Тодор Неделев (д.) 6'
1:1 Артьом Дзюба 30'
1:2 Магомед Оздойев 58'
2:2 Маркиньос (д.) 80'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Пд: 13. Хидайет Ханкич, 4. Виктор Генев, 18. Самуел Супрайен, 15. Джеймс Ето’о, 22. Реда Рабей, 6. Дилан Мертенс, 10. Емануел Току, 7. Маркиньос, 26. Мохамед Брахими, 8. Тодор Неделев, 17. Николай Минков

Треньор: Азрудин Валентич

Зенит: 71. Данийл Одойевский, 19. Алексей Сутормин, 6. Деян Ловрен, 94. Данила Котулев, 3. Дългас Сантос, 27. Магомед Озойев, 64. Кирил Кравтцов, 85. Данийл Кузнецов, 11. Клаудиньо, 22. Артьом Дзюба, 72. Евгений Ким