Ботев Пловдив направи купища пропуски срещу Царско село, но в крайна сметка стига до победа с резултат 2:1 в мач от 19-ия кръг на efbet Лига. Антоан Бароан се разписа в 10-та минута. Лъчезар Балтанов отбеляза срещу бившия си тим за 1:1 в 42-а минута. Играч на мача безспорно беше Янко Георгиев, който спаси цели 12 удара пред своята врата, включително изпълнения на всеки един от звездните нападатели на пловдивчани. В края все пак, Реда Рабей скърши надеждите на софийския гост.

LAP.bg
12 снимки

Домакините започнаха по-добре и успяха да поведат още след 10 минути игра. След хубаво разиграване от ъглов удар между Тодор Неделев и Маркиньос, бразилецът стреля мощно и принуди Янко Георгиев да избива в гредата, но при добавката Бароан не сгреши. След намеса на ВАР попадението беше официално зачетено.

В 28-та минута дойде един уникален пропуск за домакините. След извеждащ пас на Тодор Неделев към Бароан, Янко Георгиев успя да блокира изстрела, а Па Конате някак пропусна от няколко метра на празна врата.

Седем минути по-късно дойде ред за нов голям пропуск. След атака по десния фланг на Джеймс Ето'о той центрира за Маркиньос, който се завъртя и стреля, но Янко Георгиев някак извади неговото изпълнение. Тодор Неделев също отправи точен удар момент по-късно.

В 42-а минута, противно на всякаква логика, Царско село изравни. След изпълнение на ъглов удар от страна на Лукас Диас, Лъчезар Балтанов беше оставен напълно сам и реализира за 1:1. Дв минути по-късно беше ред за пропуск от Виктор Генев, който нацели гредата от няколко метра с глава.

В първите 5 минути на втората част двата тима размениха по едно положение. Първо се стигна до рутинна намеса за Янко Георгиев, а секунди по-късно Георги Аргилашки успя да избие удар на Милчо Ангелов.

В 57-та минута дойде поредната голяма ситуация за домакините. След пробив на Тодор Неделев отляво той намери Емануел Току на дузпата, но ганаецът нацели само лявата греда на вратата на гостите.

Шест минути по-късно героизмите на Георгиев продължиха. В рамките на около 20 секунди стражът направи две чудесни намеси, разколебавайки последователно Реда Рабей и Антоан Бароан.

Ботев Пловдив - Царско село

източник: sofascore.com

В 77-та минута "канарчетата" нацелиха трета греда.  След чудесен извеждащ пас към Димитър Тонев, младокът стреля силно, но Янко Георгиев добута топката срещу горната греда и след това успя да я хване.

В последната минута на добавеното време, все пак, пловдичани стигнаха до успеха. След пореден извеждащ пас зад защитата на "царете" Маркиньос успя да намери Реда Рабей, който вкара за 2:1.

Ботев Пловдив - Царско село 2:1

1:0 - Антоан Бароан (10)

1:1 - Лъчезар Балтанов (42)

2:1 - Реда Рабей (90)

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

БОТЕВ ПД: Георги Аргилашки,Самюел Супрайен, Виктор Генев, Па Конате, Джеймс Етоо, Дилан Мертенс, Реда Рабей, Емануел Току, Тодор Неделев, Маркиньос, Антоан Бароан

Треньор: Азрудин Валентич

ЦАРСКО СЕЛО: Янко Георгиев, Сашо Александров, Мартин Кавдански, Венцислав Василев, Луи Нганиони, Лъчезар Балтанов, Милан Йокич, Крлос Охене, Ален Стеванович, Лукас Диас, Милчо Ангелов

Треньор: Любослав Пенев