Ботев Пловдив и Хебър завършиха наравно 0:0 в контрола среща, която е последна и за двата отбора преди подновяването на efbet Лига. Срещата се проведе на базата на "канарчетата" в Коматево, но не предложи голове на феновете.

lap.bg
25 снимки

Ботев можеше да поведе още в началото на мача. Константинос Балоянис навлезе в наказателното поле отляво и подаде към Самуел Акере. Нигериецът отправи удар от близка дистанция, с който Петър Дебърлиев се справи.

В 31-ата минута Ивелин Попов свали топката за Уме Емануел, който отправи удар от движение, но вратарят на Хебър спаси.

В края на първото полувреме Дебърлиев отново трябваше да се намесва след удар от границата на наказателното поле на Попов.

През второто полувреме двата отбора рядко създаваха нещо интересно пред една от двете врати. В 75-ата минута шут на футболист на гостите премина опасно над вратата.

Стартови състави:

Ботев: 32. Матей Игонен, 10. Ивелин Попов, 15. Джеймс Ето, 16. Самюел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 31. Емануел Уме, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев, 93. Георги Николов;

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 9. Николас Пенев, 10. Ангел Бастунов, 13. Архан Исуф, 14. Олексий Збун, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 33. Стефан Цонков, 44. Божидар Пенчев, 84. Стилиян Тисовски, 99. Георги Каракашев.