Ботев Пловдив загуби с 0:2 от Легия Варшава в първата си контрола в Дубай. Головете за шампиона на Полша вкараха Жозуе Пескуейра (36) и Игор Стрзалек (79). Срещата бе изгледана от собственика на „канарчетата“ Антон Зингаревич.

Ботев започна силно мача и още в 4-ата минута можеше да открие резултата, но Димитър Тонев не успя да преодолее вратаря Артур Боруц. Три минути по-късно Тонев преодоля няколко бранители на съперника и изведе Брахими сам срещу стража на Легия. Новото попълнение на пловдивчани овладя добре и шутира, но встрани от вратата.

В 10-ата минута попадение на Росолек беше отменено заради засада. Постепенно Легия изравни играта и в 16-ата минута Пескуейра стреля в аут след грешка на Николай Минков. В 27-ата минута Боруц изби страхотен шут на Брахими, а 4 минути след това отново се намеси отлично след удар на Маркиньос.

Легия обаче стигна първи до гол. В 36-ата минута Жозуе Пескуейра прехвърли Аргилашки с красив техничен удар от ъгъла на наказателното поле.
Тодор Неделев от фаул опита да върне попадението, но стреля неточно.

През второто полувреме и в двата тима бяха направени много промени. В игра се появиха доста играчи от пейката, което разстрои играта и доведе до по-малко голови положения пред двете врати. В 71-ата минута Антоан Бароан отправи неточен удар от границата на наказателното поле. Три минути по-късно Джеймс Ето'о стреля от средна дистанция, но право в ръцете на вратаря, който улови.

В 79-ата минута грешка в центъра на терена постави началото на бърза атака за Легия, при която Игор Стрзалек бе изведен сам срещу Аргилашки и прокара топката под плонжа на вратаря.

БОТЕВ - ЛЕГИЯ 0:2

0:1 Жозуе Пескуейра (36), 0:2 Игор Стрзалек (79)

БОТЕВ ПД: 1 Георги Аргилашки, 4 Виктор Генев, 24 Кевин Янсон, 18 Самуел Супрайен, 15 Джеймс Етоо, 8 Тодор Неделев, 23 Димитър Тонев, 10 Емануел Току, 26 Мохамед Брахими, 7 Маркиньос, 17 Николай Минков

ЛЕГИЯ ВАРШАВА: 1 Артур Боруц, 14 Игор Каратин, 18 Патрик Соколовски, 27 Жозуе Пескуейра, 3 Матеуш Холовниа, 39 Масией Росолек, 4 Матеуш Виетеска, 70 Якуб Квиатовски, 82 Лукиняс, 9 Томаш Пекхарт, 99 Бартош Слиц