Черно море победи Ботев Пловдив с 3:1 в първия си мач от плейофите за Лигата на конференциите. Домакините успяха набързо да поведат с две попадения на Родриго Енрике (3', 6'). В средата на първото полувреме гостите намалиха резултата след красиво изпълнение на Атанас Илиев (25), но девет минути преди края на първото полувреме Зе Гомеш реализира трети гол във вратата на "жълто-черните". Малко след това "канарчетата" останаха в намален състав, след като Филип Филипов получи втори жълт картон, спирайки опасна контраатака. През втората част "моряците" почти изцяло владееха инициативата, но до нови попадения не се стигна.

Черно море Ботев Пловдив

източник: sofascore.com

С постигнатия успех Черно море събра актив от 40 точки и води убедително в Група А, докато Ботев Пловдив е последен с 24. "Жълто-черните" математически са аут от битката за седмото място. Това беше седми пореден двубой, в който възпитаниците на Илиан Илиев не познават поражението, а от своя страна "канарчетата" прекъснаха негативното си постижение без отбелязан гол в три последователни мача.

lap.bg
37 снимки

Гостите стартираха агресивно, но "моряците" успяха да устоят на ранния натиск и да не допуснат опасности пред Георги Георгиев.

Постепенно домакините пренесоха играта в половната на "жълто-черните". Родриго Енрике напредна отляво и отправи изстрел в близкия ъгъл, след което топката срещна крака на Марио Младеновски, а след това и този на Виктор Генев и кълбото влетя в мрежата на Георги Аргилашки.

Кошмарът за "канарчетата" продължи и след още три минути Черно море получи правото да изпълни дузпа, след като Филип Филипов задържа Родриго Енрике в наказателното поле и главният съдия Ивелин Занев посочи бялата точка и показа жълт картон на бранителя. Зад топката застана потърпевшият и с изстрел в долния десен ъгъл удвои преднината на домакините.

В следващите минути "моряците" продължиха да действат на високи обороти и с директни нападения опитваха да достигнат до вратата на Георги Аргилашки.

В 15-ата минута Васил Панайотов опита красиво да отбележи във вратата на Георги Аргилашки. Халфът на домакините стреля от въздуха, принуждавайки вратаря на Ботев Пловдив да избива решително в ъглов удар.

Четири минути по-късно възпитаниците на Илиан Илиев организираха ново бързо нападение по левия фланг. Илиан Илиев подаде към Родриго Енрике, който напредна и от границата на наказателното поле отправи техничен изстрел, но Георги Аргилашки изби с една ръка в ъглов удар.

В 25-ата минута "канарчетата" успяха да намалят резултата. Маркиньос опита да изведе Атанас Илиев зад гърба на защитата. Влатко Дробаров се намеси първоначално с шпагат, след което Стефан Станчев се подхлъзна и не успя да изчист. Нападателят на гостите се възползва от това и с красив изстрел под гредата реализира.

Гостите успяха да неутрализират бързите нападения на домакините и на свой ред създадоха още една добра възможност. В 29-ата минута Маркиньос проби отляво и центрира в наказателното поле, след което Атанас Илиев отправи изстрел с левия крак, но топката прелетя покрай вратата.

Черно море отговори в ответната атака. "Моряците" организираха бърза атака по десния фланг, след което Виктор Попов отправи диагонален изстрел по земя, но Георги Аргилашки улови.

Ботев Пловдив продължи да изпитва трудности с организирането на опасни атаки по посока вратата на Георги Георгиев. От своя страна Черно море продължи да действа на високи обороти по фланговете. В 34-ата минута Илиан Илиев проби отлично по дясното крило, след което подаде по земя, но топката бе изчистена. Виктор Попов достигна първи до кълбото, след което отправи плътен изстрел по земя, който попадна право в ръцете на Георги Аргилашки.

В 36-ата минута домакините реализираха и трето попадение във вратата на гостите. Родриго Енрике се възползва от лошо изнасяне на топката от страна на "жълто-черните", след което с отличен пас между Марио Младеновски и Филип Филипов намери Зе Гомеш, който хладнокръвно отбеляза в долния десен ъгъл.

Пет минути преди края на първата част "канарчетата" останаха с човек по-малко, след като Филип Филипов получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Илиан Илиев, спирайки опасна контраатака.

В 43-ата минута Родриго Енрике имаше отлична възможност да оформи своя хеттрик. Зе Гомеш задържа добре с гръб към вратата в наказателното поле, след което продължи към бразилеца около точката за изпълнение на дузпа, но техничният изстрел на крилото премина на сантиметри от напречната греда.

На почивката треньорът на Ботев Пловдив Азурдин Валентич направи две пормени по състава си, включвайки в игра Станислав Работов и Па Конате на мястото на Маркиньос и Мите Цикарски.

"Моряците" стартираха агресивно втората част и в началните минути имаха отлична възможност за нов гол. Илиан Илиев проби през центъра, след което опита техничен удар от границата на наказателното поле, но топката прелетя над вратата.

В 55-ата минута Зе Гомеш нахлу в наказателното поле и успя да преодолее Па Конате и Марио Младеновски, но след това нападателят се подхлъзна преди да стреля и Георги Аргилашки улови.

"Моряците" продължиха да действат почти изцяло в половината на "канарчетата". В 60-ата минута резервата Родриго Вилела центрира в наказателното поле, но Пабло Гарсия не успя да засече в мрежата на Георги Аргилашки. Три минути по-късно Родриго Енрике бе изведен отлично в наказателното поле, но последвалият му изстрел отблизо премина покрай левия страничен стълб.

В 68-ата минута "канарчетата" бяха близо до намаляване на резултата. Па Конате подаде към Атанас Илиев в наказателното поле. Нападателят овладя пред погледа на Стефан Станчев, след което стреля красиво от въздуха, принуждавайки Георги Георгиев да избива решително, а след това Цветомир Панов отлично се намеси преди Реда Рабей да нанесе изстрел.

"Канарчетата" изпитваха сериозни трудности при организирането на атаките си, но в 75-ата минута Атанас Илиев проби отляво и центрира остро в наказателното поле, след което Георги Георгиев изпревари Па Конате и улови. Веднага след ситуацията треньорът на "жълто-черните" научи поредна лоша новина, след като голмайсторът на гостите получи контузия и трябваше да бъде принудително заменен.

В 80-ата минута гостите получиха добра възможност, след като Марио Младеновски достгина до отбита топка и нанесе мощен изстрел, който профуча покрай десния страничен стълб. До края на двубоя действията на терена не се промениха и резултатът остана непроменен.

ЧЕРНО МОРЕ - БОТЕВ ПД 3:1/КЛАСИРАНЕ efbet ЛИГА

1:0 Родриго Енрике 3'

2:0 Родриго Енрике 6'-д.

2:1 Ат. Илиев 25'

3:1 Зе Гомеш 36'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: Георги Георгиев, Виктор Попов, Стефан Станчев, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Файсел Касми, Пабло Гарсия, Илиан Илиев, Родриго Енрике, Зе Гомеш

Треньор: Илиан Илиев

БОТЕВ ПД: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Виктор Генев, Марио Младеновски, Мите Цикарски, Мишел Еспиноса, Славчо Шоколаров, Реда Рабей, Емануел Току, Маркиньос, Атанас Илиев