Варненският Черно море създаде много на брой положения, но не успя да вкара гол при визитата си на Ботев Пловдив и двата отбора откриха 12-ия кръг в efbet Лига с нулево равенство помежду си (0:0). Въпреки липсата на четирима футболисти, „канарчетата” не допуснаха поражение в Коматево, но продължават да са на незавидното 10-о място с 13 точки. Черно море пък е седми с 15 след 12 изиграни мача. Гостите създадуха един куп атаки, като нацелиха и гредата на Георги Аргилашки, но генерално стражът на Ботев изигра солиден мач и спаси вратата си "суха" при домакинството на "жълто-черните".

Черно море създаде страхотно положение след 13 минути игра. Стефан Велев и Матиас Курьор свършиха страхотна работа вляво, а вторият центрира за Исмаил Иса. Той отправи изстрел с глава, но Аргилашки боксира напред. Десет по-късно халфът на "канарчетата" Шоколаров се подхлъзна, а Илиан Илиев видя вляво Исмаил Иса. Той проби и върна топката към Панайотов, който отправи техничен удар, но встрани от пловдивската врата.

След 33 минути гостите от Варна нацелиха гредата на домакините. Исмаил Иса опита да стреля, след избита с глава топка вдясно на наказателното поле на Ботев, но ударът стана отично подаване за Даниел Димов. Той стреля с глава отблизо, но топката се отби в напречната греда на Аргилашки.

Антон Узунов
50 снимки

Пресата на Черно море през втората част отново даде резултат, а "моряците" откраднаха топката в 51-ата минута. Илиев комбинира с Курьор пред границата на наказателното полена Ботев и той стреля, но Аргилашки с върха на пръстите си изби в корнер. След него Даниел Димов стреля с крак от воле, но над напречната греда на Ботев Пловдив.Още с влизането си Леандро Андраде изтормози отбраната на Ботев Пловдив. Той надбяга вдясно Виктор Генев и стреля диагонално, но Аргилашки изби в ъглов удар.

Ходът на второто темпо бе сходен на този през първата част, като варненци бяха по-дейният отбор, докато пловдивчани изчакваха на контраакции, които 15 минути преди края не даваха резултат. Виктор Попов опита далечен удар в 76-ата, но без никакъв шанс да отбележи гол. До края на полувремето на тренировъчната база в Коматево зрителите от телевизорите си не видяха нищо интересно, като агресията на "моряците" намаля и двата отбора приключиха при нулево равенство.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

Главен съдия: Никола Попов

Стадион: "Коматево"

Ботев Пловдив: 33. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев (к.), 2. Джонатан Перейра, 25. Станислав Работов, 28. Филип Филипов, 6. Маркиньос, 13. Мишел Еспиноза, 88. Славчо Шоколаров   , 23. Димитър Тонев, 11. Кристиан Добрев, 17. Салиф Сисе.

Резерви: 1. Янко Георгиев, 7. Фабио Бурбано, 27. Иван Василев, 16. Петър Итов, 18. Георги Трифонов, 26. Мите Цикарски, 20.Димитър Пройчев.

Старши треньор: Георги Онов

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов (к.), 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев - младши   , 71. Васил Панайотов, 72. Родриго Енрике, 70. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор, 9. Исмаил Иса.

Резерви: 22. Георги Георгиев, 5. Стефан Станчев, 33. Мирослав Енчев, 15. Леандро Андраде, 11. Мохамед Букаси, 88. Павел Георгиев, 17. Велислав Василев.