Отборът на ЦСКА постигна минимална победа с 1:0 над Ботев Пловдив в един от най-интересните сблъсъци от 22-ия кръг на efbet Лига. „Червените” се наложиха благодарение на единственото попадение на новата перла на „Българска армия” Стефано Белтраме, който вкара първия си гол за „армейците”.

Така ЦСКА прекъсна серията на „канарчерата” от девет мача без загуба. Тимът на Милош Крушчич пък продължава да показва солидна игра в отбрана и вече няма допуснат гол в цели десет поредни срещи.

След успеха днес, ЦСКА се доближи на само две точки до Левски, чийто тим по-рано днес направи 2:2 с Черно море в зрелищен мач на „Тича”.

Ilian Telkedzhiev / LAP.bg
42 снимки

Първата възможност в мача бе за сметка на гостите от Пловдив. Александър Тонев се озова на добра позиция фронтално срещу Бусато, но далечният му шут не намери целта и мина над вратата. Тонев имаше нова възмжност няколко минути по-късно, когато се реши да стреля от над 30 метра, но отново не намери целта. Първите минути на срещата определено бяха за тима на гостите, който владееше топката в по-големи периоди от срещата. Много активен по левия фланг бе Станислав Шопов, който и бе първият декориран в жълто футболист, след като спря обещаваща атака на Жанио Бикел отдясно.

В следващия половин час играта се води предимно в центъра на терена,  като футболистите на двата тима не предприемаха почти никакви рискове в предни позиции, а двамата вратари нямаха почти никаква работа.

В 27-ата минута Валентин Антов изведе чудесно Али Соу зад отбраната на Ботев Пловдив, овладя коженото кълбо, но в този момент страничният рефер Петър Джугански вдигна флаг за засада. Телевизионните повторения обаче не убедиха, че такава изобщо има.

Резултатът в мача бе открит в 34-ата минута след първата по-интересна комбинация от страна на футболистите на ЦСКА. Топката бе пратена в наказателното поле към Али Соу, който отигра изключително технично с пета към Стефано Белтраме. Италианецът овладя фино и с едно докосване преодоля защитник на Ботев, след което успя да насочи топката покрай вратаря Янко Георгиев. При поемането на коженото кълбо от страна на италианеца останаха съмнения за игра с ръка, но в крайна сметка нито един от играчите на гостите не протестира.

На почивката Ферарио Спасов бе принуден да направи принудителна смяна в състава си, след като Радослав Терзиев получи травма и отстъпи мястото си на Димитър Тонев.

Втората част започна с положение пред Янко Георгиев. Евандро получи отдясно в наказателното поле и пусна успореден пас на голлинията към Белтраме, но италианецът бе изпреварен от стража на гостите, който предотврати почти сигурен гол.

Футболистите на „червените” продължиха да бъдат по-настоятелния тим на терена и направиха два непростими пропуска, които можеха да направят успеха им далеч по-изразителен.

Първо Али Соу не успя да играе много добре с пета след пас на Едвин Джеси отдясно и прати топката в аут от много добра позиция.

Още по фрапантен бе пропускът на Стефано Белтраме, който не успя да вкара на празна врата. Рафаел Енрике бе изведен отлично по лявото крило и предостави топката на италианеца на границата на вратарското поле, където италианецът стреля и като по чудо не уцели вратата.

ЦСКА – БОТЕВ ПД 1:0

1:0 Белтраме 34'

Стадион: "Българска армия", София

Рефер: Георги Димитров

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 6. Рубен Пинто (к), 10. Евандро (17. Енрике Рафаел 68'), 15. Кристиян Малинов, 16. Жанио Бикел, 18. Брадли Мазику, 21. Едвин Джеси (3. Жеферсон 81), 22. Али Соу, 24. Стефано Белтраме    , (8. Греъм Кери 90') 26. Валентин Антов, 28. Пламен Гълъбов;

Резерви: 30. Витаутас Черниаускас, 4. Божидар Чорбаджийски, 19. Иван Турицов, 9. Томи Юрич

Треньор: Милош Крушчич

Ботев Пд: 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипов, 11. Иван Бандаловски, 3. Димитър Пиргов    , 6. Костадин Ничев, 18. Радослав Терзиев (23. Димитър Тонев 46'), 17. Лъчезар Балтанов (к), 14. Станислав Шопов    , 7. Александър Тонев     (15. Иво Казаков 85') 8. Тодор Неделев (26. Атанас Стоименов 68'), 2. Джонатан Перейра