Футболистите от Ботев (Пловдив) Точукву Ннади и Уме Емануел помогнаха на Нигерия да победи домакина Аржентина с 2:0 и да се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол до 20 години.

Ннади удари греда в началото на второто полувреме на двубоя в Сан Хуан, а в 61-ата минута влезлият малко по-рано като резерва Емануел асистира за първото попадение на Ибрахим Мухамад. Друга резерва Рилвану Сарки оформи успеха на африканците в добавеното време.

Ннади започна като титуляр за Нигерия, но беше заменен от Джошуа Джон малко преди края. Емануел влезе от пейката в 57-ата минута на мястото на Салим Лавал.

Африканците очакват на четвъртфиналите победителя от срещата между Еквадор и Република Корея.

В европейското дербо от осминафиналите на надпреварата Италия елиминира Англия с 2:1 с победен гол от дузпа в 87-ата минута на Чезаре Касадей, който е собственост на лондонския Челси. "Скуадрата" ще срещне Колумбия на четвъртфиналите.