Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в мач от 32-ия кръг на efbet Лига. Двубоят ще се запомни с отменения гол на Дилан Мертенс пет минути преди края заради засада, както и с тежката контузия на Антонио Вутов още във 2-ата минута. Двата отбора не успяха да си вкарат и преди месец, когато отново се срещнаха на Колежа. След равенството между Славия и Арда (1:1) в другия мач от групата, която се бори за баража за Лига на конференциите, Ботев Пд и ЦСКА 1948 са с равен брой точки - 45, и запазиха шансове за седмата позиция.

Двубоят започна по най-неприятния начин и за двата отбора. Тежък сблъсък в средата на терена още във 2-ата минута доведе до спиране на играта за близо три минути. Джеймс Ето'о и Антонио Вутов си сблъскаха главите във въздуха, а след това останаха да лежат на тревата. В крайна сметка главата на халфа на домакините бе превързана и той се завърна в игра, но положението на Вутов се оказа по-тежко и той бе изнесен на носилка. Малко след това мястото му на терена бе заето от тийнеджъра Марто Бойчев.

В 12-ата минута зрителите видяха и първия точен удар в мача и той бе към вратата на Ботев. Изстрелът на Сердюк обаче не затрудни Ханкич. В ответната атака Дилан Мертенс постави на изпитание стража на гостите, но и той се справи. Постепенно "канарчетата" взеха инициативата и в средата на първата част Константинос Балоянис и Николай Минков не успяха да намерят свои съотборници в наказателното поле на гостите след хубави пробиви по двата фланга. В 32-ата минута Емануел Уме получи чудесен пас в наказателното поле, напредна, но шутира покрай вратата. 120 секунди по-късно пред Кристиан Нвачукву се откри още по-добър шанс и само рикошетът в крака на Теодор Иванов попречи на 18-годишния нигериец да открие резултата.

Гостите пропуснаха да поведат в добавеното време на първата част. Шут на Ради Кирилов от наказателното поле бе блокиран от Николай Минков, но капитанът на ЦСКА 1948 опита втори удар, като този път бе разочарован от вратаря Ханкич.

Второто полувреме започна с по-активна игра на домакините, чиито атаки обаче не успяваха да завършат с опасни удари. Точно след час игра Талис пробва да изненада от фал Ханкич, който обаче внимаваше и боксира. В 63-ата минута Йонас Там засече с глава топката след центриране от ъглов удар, но не уцели вратата на "червените". Минута по-късно Николай Минков шутира към долния десен ъгъл на вратата. Вратарят Петър Маринов плонжира и закачи топката с върха на пръстите си, но реферът Георги Гинчев отсъди аут и ядоса скамейката на "канарчетата".

Ботев Пд имаше нов шанс за гол в 74-ата минута, когато Укаки центрира ниско отдясно в наказателното поле, където Мартин Секулич бе притиснат майсторски от Теодор Инванов и не успя да стреля. Минута след това удар на Дилан Мертенс бе спасен от Петър Маринов, а секунди по-късно Джеймс Ето'о стреля неточно.

Пет минути преди края на редовното време Балоянис центрира от ъглов удар вляво от вратата на гостите. В наказателното поле Ивайло Видев стреля с глава, след което топката рикошира в десния страничен стълб. Тя стигна до Дилан Мертенс, който от близко разстояние не пропусна при добавката и вкара. След преразглеждане с ВАР обаче, попадението не бе зачетено заради засада на Мертенс. При удара с глава 18-годишният Видев получи аркада и се наложи да му бъде оказана лекарска помощ.

До края домакините опитаха да стигнат до попадение, но "червените" не се пропукаха.

FT  /  БОТЕВ ПЛОВДИВ - ЦСКА 1948 0:0