Отборът на Локомотив Пловдив се разправи цинично с градския си съперник Ботев Пловдив, нанасяйки му най-резултатната си победа в историята на дуела между двата гранда от града – 6:0. Футболното показно от „смърфовете” стартира само 70 секунди след старта на мача, когато Момчил Цветанов откри резултата, а след девет минути игра дойде и вторият гол за „смърфовете”, дело на Динис Алмейда.

Капитанът Димитър Илиев бе точен от дузпа в 24-ата минута, а Георги Минчев вкара четвърти гол четири по-късно. Резервите Кристиан Илич (71) и Николай Николаев (79) вкараха съответно петия и шестия, а безпомощността на „жълто-черните” на стадион „Локомотив” властваше през цялото време. В края на първата част бранителят на Ботев Джонатан Перейра бе изгонен след фаул срещу Умарбаев, а звездата на Ботев Тодор Неделев напусна контузен терена след 53 минути игра.

Антон Узунов
63 снимки

Срещата стартира кошмарно за гостите от Ботев, които направиха сериозна грешка при изнасянето на топката. Бирсент Карагарен открадна вдясно и пусна центриране по земя. Димитър Илиев пропусна за Момчил Цветанов, който облизо матира Янко Георгиев за 1:0.

Футболният терор от "смърфовете" срещу големия му враг продължи и след девет минути игра Локо вече водеше с два гола. Тогава Парвиз Умарбаев центрира феноменално от пряк свободен удар, а Динис Алмейда стреля с глава и ударът бе неспасяем за стража на Ботев - 2:0.

Първата възможност за гостите дойде след четвърт час игра. Тогава Атанас Илиев намери Маркиньос, който стреля към вратата на Луков, но - аут. В 23-ата минута обаче Филип Филипов фаулира в наказателното поле Георги Минчев и реферът Кабаков посочи бялата точка. Димитър Илиев бе точен, след като се нагърби си изпълнението и покачи още резултата - 3:0.

Адът за Ботев стана пълен в 28-ата, след като Георги Минчев вкара четвърти гол след особено красиво изпълнение в дербито. Той се завъртя покрай Работов и с плътен изстрел с десния крак покачи още резултата на "Лаута".

Гостите имаха добър шанс да намалят пасива си след 39 минути. Тогава Тодор Неделев стреля от малък ъгъл отдясно, а Луков изби топката. Тя отиде към Атанас Илиев, който стреля с глава, но вместо да намери празнотата във вратата на Луков той прати кълбото право в стража на "смърфовете". Две по-късно Димитър Илиев беше изведен страхотно вдясно зад защитата на Ботев и реши да комбинира с Цветанов, вместо да стреля, за да може Джонатан да се намеси и да изчисти в корнер.

Кошмарите за Ботев в съботната привечер не спряха през първата част, когато в самия ѝ край Джонатан Перейра бе изгонен. Това стана, след като бранителят удари Парвиз Умарбаев и закономерно получи втория си жълт картон, оставяйки своите съотборници с човек по-малко за втората част.

В 71-ата минута "черно-белите" реализира петия си гол в срещата, като точен бе резервата Кристиан Илич. Той отправи феноменален удар с левия крак посока вратата на Ботев Пловдив, а топката се оказа невъзможна за спасяване от Янко Георгиев. Набезите на Локомотив продължиха, като Минчев не спря да тормози отбраната на гостите.

Така се стигна до 79-ата, когато Георги Минчев асистира чудесно за Николай Николаев в наказателното поле на Ботев и той реализира първия гол в своята професионална кариера - 6:0.

Победата изстреля Локомотив на върха с 27 точки, една пред втория Лудогорец, който обаче е с два мача по-малко. Ботев Пловдив остава десети с 13 точки и с доста въпросителни около цялостното бъдеще на клуба.

КР / ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - БОТЕВ ПЛОВДИВ 6:0

1:0 Момчил Цветанов (2)

2:0 Динис Алмейда (9)

3:0 Димитър Илиев (24-дузпа)

4:0 Георги Минчев (28)

5:0 Кристиан Илич (71)

6:0 Николай Николаев (79)

Рефер: Георги Кабаков

Стадион: "Локомотив" (Пловдив)

Локомотив Пловдив: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 10. Парвиз Умарбаев, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагерен, 16. Лукас Салинас  , 14. Димитър Илиев   , 19. Георги Минчев

Резерви: 1. Илко Пиргов, 4. Кристиан Гомис, 44. Николай Николаев, 50. Филип Михалевич, 11. Кенан Муслимович, 15. Кристиан Илич, 13. Валентино Пулиезе

Ботев Пловдив: 1. Янко Георгиев, 26. Мите Цикарски, 2. Джонатан Соуса   , 25. Станислав Работов, 28. Филип Филипов   , 6. Маркиньос Педросо, 88. Славчо Шоколаров, 13. Мишел Еспиноза   , 23. Димитър Тонев, 8. Тодор Неделев, 9. Атанас Илиев

Резерви: 33. Георги Аргилашки, 79. Атанас Чернев, 20. Димитър Пройчев, 77. Стефан Попов, 11. Кристиан Добрев, 17. Салиф Сисе, 27. Иван Василев