Ботев Пловдив победи в гостуването си в Благоевград с 1:0 след попадение на Тодор Неделев в 20-ата минута. Пет минути преди почивката Красимир Станоев пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Антон Карачанаков.

LAP.bg
13 снимки

Първият точен изстрел в мача бедело на Станислав Манолев още в 3-ата минута. Първото чисто положение в мача дойде малко след десет минути игра, когато след добро центриране отляво Ето`О отблизо не можа да намери вратата от воле.

Тодор Неделев откри в 21-ата минута с изстрел отблизо, след като секунди преди това при бърза контра на "канарчетата" Антоан Бароан не успя да отбележи от няколко метра, останал очи в очи с Хенгелман.

Две минути по-късно два поредни изстрела на играчи на "орлетата" не намериха вратата на Аргилашки. Още един шанс за Пирин, след центиране отляво на Брахими по земя, Преслав Йорданов от няколко метра не намери очертанията на вратата.

Няколко минути по-късно опасен изстрел на Антоан Барон от 20-25 метра затрудни неимоверно Хенгелман, но нидерландецът отрази в ъглов удар.

Пет минути преди почивката Красимир Станоев пропусна дузпа след нарушение срещу Антон Карачанаков. Аргилашки отрази удара на дефанзивния халф.

В последната минута на първото полувреме изстрел на един от най-активните в състава на Ботев - Джеймс Ето`О мина встрани от вратата на благоевградчани.

Само няколко секунди след началото на втората част Бароан изведе Маркиньос сам срещу вратаря, но ударът на бразилеца с десния крак бе точно в центъра на вратата и не затрудни стража на домакините.Две минути по-късно още една опасна ситуация с участието Маркиньос, който бе намерен в наказателното поле, но бързо бе затворен от защитниците на благоевградчани.

Пореден пропуск на Антоан Бароан, който отблизо нацели тялото на Хенгелман с левия си крак. Около десет минути по-късно Антон Карачанаков стреля от пряк свободен удар и предизвика намеса на Аргилашки.

10 минути преди края Маркиньос се отчете с пореден пропуск след като от 5-6 метра не успя да намери вратата на Пирин.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Пирин: Ник Хенгелман, Александър Дюлгеров(жк), Стилиян Николов, Петър Занев, Юлиян Попев, Антон Карачанаков, Станислав Манолев, Красимир Станоев, Мохамед Брахими, Станислав Костов, Преслав Йорданов

Старши треньор: Уорън Фийни

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки(жк), Виктор Генев, Самюел Супрайен(жк), Кевин Янсон, Джеймс Ето О, Дилан Мертенс, Емануел Току, Па Конате, Тодор Неделев, Антоан Бароан, Маркиньос Педросо

Старши треньор: Азрудин Валентич

Съдия: Георги Димитров

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград