Септември победи Ботев Пловдив с 2:1 в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за домакините бяха дело на Мартин Петков и Симеон Александров, а за "канарчетата" точен бе Дилан Мертенс. С тази победа Септември е вече 11-и с актив от 22 точки, докато Ботев остава на 10-а позиция с 26 пункта на сметката си.

100 снимки

Двата отбора започнаха предпазливо срещата, като никой не успяваше да установи траен контрол върху топката, но сякаш Септември бе малко по-активният тим на терена.

Септември изпълни корнер, при който играч в червено бе сам и стреля с глава, но Антоан Бароан изчисти от голлинията, обаче при добавката Мартин Петков бе съобразителен и успя да вкара топката с глава във вратата на Ботев - 1:0 за Септември.

В 25-а минута Ботев изпълни добър ъглов удар, при който топката бе отклонена на първа греда от играч в жълто-черно, но Антоан Бароан не успя да засече. Това бе добра възможност за гостите. В 34-а минута Красиан Колев взаимодейства чудесно с Антоан Бароан, а последният намери Дилан Мертенс в наказателното поле на противника, при което нидерландецът овладя добре и стреля от малък ъгъл, преодолявайки Димитър Шейтанов.

Втората част започна сравнително спокойно, като отново защитата и битката в центъра на терена бе това, на което наблягаха двата отбора. В 68-а минута Симеон Александров от Септември бе прекрасно изведен в наказателното поле на противника и нападателят не губи много време, преди технично да прехвърли Хидайет Ханкич и даде отново аванс на своя отбор.

Джеймс Ето`о даде феноменален пас към Николай Минков, който бе на чиста позиция, но от близка дистанция стреля право в Димитър Шейтанов. Голям пропуск на Ботев Пловдив. Десетина минути преди края на срещата чудесно двойно подаване осъществиха Уме Емануел и Антоан Бароан, но липсваше прецизност при завършващия удар и топката излезе в аут.

В четвъртата минута на добавеното време В последната минута на добавеното време играч на Ботев Пловдив получи в наказателното поле и отклони към Антоан Бароан, но ударът на последния профуча високо над напречната греда на Септември.

Септември: 12 Димитър Шейтанов, 5 Асен Георгиев, 10 Димитър Костадинов, 4 Иван Арсов, 26 Константин Чешмеджиев, 20 Красимир Станоев, 3 Мартин Петков, 11 Мартин Ачков, 14 Мартин Стоянов, 18 Петър Чуич, 17 Симеон Александров

Треньор: Светослав Петров

Ботев Пловдив: 13 Хидайет Ханкич, 3 Па Конате, 4 Виктор Генев, 5 Красиан Колев, 6 Дилан Мартенс, 11 Антоан Бароан, 15 Джеймс Етоо, 17 Николай Минков, 18 Самюел Супрайен, 24 Джаспър Ван Хертъм, 31 Уме Емануел

Треньор: Бруно Балтазар