Славия и Ботев Пловдив завършиха наравно 0:0 в мач 16-ия кръг на efbet Лига. Двубоят в „Овча Купел” бе доста динамичен, но двата тима така и не намериха път към гола. Тони Тасев се отчете с два. За гостите Маркиньос на два пъти беше близо до гола, а веднъж и Антоан Бароан пропусна.

„Белите” събраха 27 точки и остават трети, докато „канарчетата” са с точка по-малко на четвърто място.

LAP.bg
18 снимки

Срещата започна с по-напористи действия на гостите. Във 2-ата минута Току получи хубав пас от Минков пред наказателното поле. Ганаецът обаче отправи неточен удар, който мина покрай вратата. Четири минути по-късно Виячки се извиси след центриране от корнер, но Аргилашки улови удара му с глава. Малко след това Маркиньос засече с глава центриране на Неделев, но Вуцов се справи и изби в корнер.

В 19-ата минута Току пое топката на центъра, напредна с топката и стигна до наказателното поле. Ганаецът отправи удар, който обаче Виячки блокира. Минута по-късно Тони Тасев направи непростим пропуск. Ради Кирилов проби отляво и с прецизно центриране намери Тасев, който бе оставен непокрит на далечна греда. Крилото отправи удар, който мина покрай вратата. В 33-ата минута удар с глава на Нгуена мина покрай вратата на "канарчетата". Малко след това Вуцов улови шут на Неделев от далечна дистанция.

В 37-ата минута Маркиньос проби през центъра, стигна до наказателното поле и отправи удар, който не намери очертанията на вратата. Пет минути след това Аргилашки улови удар от далечна дистанция на Стоев.

В началото на втората част Реда Рабей игра с ръка пред наказателното поле. Славия получи право да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Тони Тасев, чийто силен шут профуча над напречната греда. В 59-ата минута Ботев организира страхотна атака. Рабей получи отляво и пусна прострелно центриране, но Маркиньос не успя да засече пред вратата.

В 72-ата минута "канарчетата" бяха близо до гол. Конате намери Маркиньос пред наказателното поле. Бразилецът продължи за връхлитащия отдясно Току, чийто удар мина над вратата. Три минути по-късно Сюпрайен се оказа на стрелкова позиция след разбъркване, но ударът му от около 15 метра мина над вратата.

В 82-ата минута гостите органзираха добра атака. Маркиньос намери Бароан в наказателното поле, но нападателят се забави и вместо да стреля, спечели корнер. Три минути по-късно Димитър Тонев пусна към Маркиньос. Бразилецът отправи коварен удар от няколко метра, но Вуцов се намеси и изби. В 88-ата минута пловдивчани организираха отлична контраатака. Бароан получи в наказателното поле, но не успя да отправи хубав удар от удобна позиция и Соарес блокира.

Славия - Ботев Пд 0:0

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 10. Радослав Кирилов /к/ (90 - 5. Мартин Атанасов), 17. Ерол Дост (90 - 11. Кристиан Добрев), 16. Кемело Нгуена, 88. Тони Тасев (79 - 7. Питър Макрилос), 22. Дарко Тасевски (66 - 9. Жуниор Мапуку), 71. Емил Стоев

Резерви: 1. Георги Петков, 9. Жуниор Мапуку, 11. Кристиан Добрев, 5. Мартин Атанасов, 7. Питър Макрилос, 15. Мартин Георгиев, 29. Борис Димитров

Треньор: Златомир Загорчич

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев /к/, 6. Дилан Мертенс, 7. Маркиньос, 8. Тодор Неделев (74- 11. Антоан Бароан), 10. Емануел Току, 17. Николай Минков, 18. Самуел Супрайен, 22. Реда Рабей (74 - 23. Димитър Тонев), 24. Кевин Янсон

Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 23. Димитър Тонев, 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов

Треньор: Азрудин Валентич

Ж.к. Ерол Дост, Радослав Кирилов (Славия)

Съдия: Димитър Димитров

Стадион: "Славия"