Ботев Пловдив потрепери в полуфиналния мач реванш за Купата на България срещу Верея, но се класира за финала, след като мачът на стадиона в кв. „Коматево“ завърши 1:1. В първата среща „канарчетата“ спечелиха с 1:0 в Стара Загора и с общ резултат 2:1 се класираха за финала на турнира, където ще срещнат победителя от двубоя между Литекс и Лудогорец.

Първата по-сериозна опасност в мача бе в 14-та минута пред вратата на Ботев, когато след центриране в наказателното поле на домакините Георгиев излезе неразчетено, след което Елиаш стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Омар Косоко отправи удар от дистанция в 25-та минута, но над напречната греда на вратата на Пламен Колев.

Елиаш задържа Тодор Неделев в 27-та минута на срещата. Бразилецът вече бе получил жълт картон в 15-та минута. Съдията Ангел Ангелов прецени да не показва втори жълт картон на халфа на Верея, което предизвика гнева на футболистите на Ботев.

Владимир Зафиров допусна груба грешка в 27-та минута, когато подари топката в краката на Антонио Вутов, който след това напредна и стреля, но в аут.

Педро Еуженио центрира от корнер в наказателното поле на Ботев в 30-та минута, Иван Бандаловски извърши нарушение срещу вратаря Георги Георгиев, което бе маркирано от съдията Ангел Ангелов. Елиаш вкара топката с глава, но преди това съдията бе маркирал нарушението срещу Георгиев.

Ботев поведе с 1:0 в 35-та минута, когато Меледже направи добър пробив, след което подаде към Тодор Неделев, който сложи топката на главата на Антонио Вутов и той я изпрати топката във вратата на Пламен Колев.

Момчил Цветанов получи разтежение и бе сменен принудително от Салим Керкар в 36-та минута.

Педро Еуженио отправи хубав удар в 60-та минута, но Георги Георгиев бе стабилен в намесата си и боксира в корнер.

Верея успя да изравни резултата в 61-та минута, когато Педро центрира от корнер в наказателното поле на Ботев, след което Георги Георгиев увисна и непокритият Васил Калоянов на втора греда с бедро изпрати топката във вратата на домакините.

Ботев можеше отново да излезе напред в резултата в 85-та минута, когато Неделев пусна към Виана, който стреля, но Бен Джемия малко пред гол линията успя с глава да избие топката в корнер. След последвалото центриране в наказателното поле на Верея Виктор Генев стреля с глава, но в аут.

Фелипе Бризола стреля от въздуха в 88-та минута, но Иван Бандаловски застана на пътя на топката и я изчисти в корнер.

След края на срещата Иван Бандаловски си позволи да отправи реплики към съдията Ангел Ангелов, за което бе изгонен с директен червен картон.

Финалът за Купата на България е на 24 май на националния стадион „Васил Левски“.

Ботев Пловдив: 22. Георги Георгиев - 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 4. Виктор Генев, 24. Лазар Марин - 14. Яя Меледже, 17. Лъчезар Балтанов, 7. Фелипе Бризола - 8. Тодор Неделев, 20. Омар Косоко, 39. Антонио Вутов

Верея: 1. Пламен Колев - 2. Самуел Инкоом, 86. Иван Бандаловски, 3. Владимир Зафиров, 21. Здравко Илиев - 25. Георги Ангелов, 10. Елиаш Алвеш да Силва – 77. Педро Еуженио 14. Георги Андонов, 7. Момчил Цветанов - 32. Васил Калоянов