Ботев Пловдив се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на България след успех над Пирин с 1:0 като гост.

Победният гол за "жълто-черните" реализира Балтанов в 27-ата минута.

В началните минути на двубоя Пирин изпълни серия от корнери, но голови опасности пред вратата на Георгиев нямаше.

Още в 9-ата минута един от най-важните футболисти на домакините Орлин Старокин получи травма и напусна терена, което наруши ритъма на "орлетата".

Тасев поде атака към вратата на Ботев в 23-ата минута, играчите бяха трима на трима, но крилото на домакините от Пирин не намери правилното решение.

Ботев откри резултата в 27-ата минута, когато центриране отляво намери Косоко, който свали топката на Балтанов, а той с кинжален удар откри резултата.

Тасев пробва да изравни резултата в края на първото полувреме, но не сполучи.

През втората част Пирин опита да натисне съперника си, но удар на Стилиян Николов от далечно разстояние не затрудни Георгиев в 53-ата минута.

В игра за домакините влезе и Иван Цветков, който трябваше да оживи играта на домакините.

В 69-ата минута Бризола с опасен шут опита да удвои за Ботев, но вратарят на домакините Макенджиев се справи.

Ботев пропусна да реши мача с втори гол, но влезлият на смяна Крум Стоянов не намери целта в 87-ата минута.

Домакините имаха възможности да стигнат до изравняването, но не сполучиха. Така Ботев е на 1/2-финал за Купата на България след безценен гол на капитана Лъчезар Балтанов.

Съставите на двата отбора:

Пирин: Макенджиев, Башлиев, Сандев, Николов, Попев, Дженкинс, Старокин, Костадинов, Траянов, Костов, Тасев

Ботев: Георгиев, Панов, Терзиев, Генев, Марин, Меледже, Балтанов, Бризола, Неделев, Вутов, Косоко

Главен съдия: Николай Йорданов