Ботев Пловдив завърши 0:0 срещу втородивизионния Локомотив София на базата си в Коматево. Това беше последната от петте летни проверки на възпитаниците на Желко Петрович преди старта на сезона в Първа лига през следващата седмица. Преди двубоя "жълто-черните" представиха състава си от 28 футболисти за предстоящата кампания, както и новите си екипи.

Новите попълнения на този етап са петима. Това са вратарите Янко Георгиев и Георги Аргилашки, холандците Родни Клустър и Филип ван Арнем и бразилецът Тайлон. Горещото време не предразположи двата съперника да представят добра игра. Домакините имаха надмощие, но трудно застрашаваха вратата на съперника. Най-чистото положение за тях пропусна Антон Карачанаков в 62-ата минута, когато уцели гредата.

Десет минути по-късно пък вратарят на "канарчетата" Георги Аргилашки отрази силен удар на Китан Василев в най-добрата ситуация за столичани. Така Ботев не допусна гол и в петте си контролни срещи през това лято, но не успя и да се разпише във втори последователен спаринг.