Левски постигна изключително драматична победа при подновяването на шампионата. "Сините" се наложиха с минималното 1:0 при домакинството на Ботев Пловдив на стадион "Георги Аспарухов" от 21-ия кръг на Първа лига. Пламен Димов си отбеляза автогол в 88-та минута и по този начин подари победата на Левски.

Мачът бе белязан със сблъсъци между агитките на двата отбора, както извън стадиона, така и в неговите предели, заради което се наложи намесата на органите на реда.

Представянето на Левски бе изключително бледо, а успехът бе постигнат с много голям късмет. Футболистите на Делио Роси трудно успяваха да създадат опасности пред вратата на Иван Чворович. В същото време Ботев направи няколко сериозни пропуска.

Жорди Гомес центрира от корнер в наказателното поле на Ботев в 3-та минута, Станислав Костов бе оставен непокрит на втора греда, но не успя да стреля и топката излезе в аут.

Ботев можеше да нанесе изненадващ удар по Левски в 12-та минута. Тодор Неделев отправи далечен удар, но топката се спря в напречната греда на вратата на Божидар Митрев.

Ботев организира опасно нападение в 47-та минута. Густаво Афонсо направи добър пробив. Той преодоля Иван Горанов и Холмар Ейолфсон, но ъгълът му бе затворен и Божидар Митрев успя да избие в корнер.

Тодор Неделев се опита да изненада Божидар Митрев с далечен удар в 56-та минута, но вратарят на Левски не бе затруден и спаси.

Филипе Нашименто допусна груба грешка в 63-та минута. Той се опита да изчисти топката я изпрати в краката на Диого Кампос, който бе оставен непокрит в наказателното поле на Левски. Бразилецът обаче не успя да нанесе добър завършващ удар и Митрев улови без проблеми.

Филипе Нашименто центрира от корнер в наказателното поле на Ботев в 66-та минута, след което Антонио Вутов стреля с глава, но топката се спря в напречната греда на вратата на Иван Чворович.

Густаво Афонсо стреля от границата на наказателното поле на Левски в 76-та минута, но Божидар Митрев плонжира и спаси.

Единственият гол в мача падна в 88-та минута. Габриел Обертан подаде към Паулиньо, а той продължи към Роман Прохазка, който центрира остро в наказателното поле на Ботев и Пламен Димов си отбеляза нелеп автогол.

В първата минута на добавеното време на срещата Габриел Обертан стреля от границата на наказателното поле на Ботев, но Иван Чворович спаси.

Левски: 21. Божидар Митрев – 19. Милош Цветкович, 28. Давид Яблонски, 5. Холмар Ейолфсон, 4. Иван Горанов – 13. Жорди Гомес, 15. Роман Прохазка – 8. Антонио Вутов, 20. Филипе Нашименто, 26. Жерсон Кабрал – 29. Станислав Костов

Ботев Пловдив: 99. Иван Чворович – 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 70. Пламен Димов, 23. Йордан Минев – 10. Серкан Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов – 8. Тодор Неделев, 93. Густаво Афонсо, 29. Дуде Ндонгала – 9. Диого Кампос