Ботев Пловдив се завърна към победите, след като се наложи с 2:1 при визитата си на „Трейс Арена“ на Верея в мача от десетия кръг на Първа лига. Головете за пловдивчани реализираха Тодор Неделев от дузпа и Лъчезар Балтанов. Димитър Пиргов си отбеляза автогол през второто полувреме.

Съдията Николай Йорданов свири дузпа за Ботев в 22-та минута. Антонио Вутов стреля, топката срещна ръката на Денис Василиев и арбитърът посочи бялата точка, а също така показа жълт картон на играча на Верея.

Дузпата бе реализирана от Тодор Неделев в 24-та минута и Ботев поведе с 1:0. Той изпрати много прецизно топката в долния ляв ъгъл на вратата на Георги Георгиев.

Ботев удвои своята преднина в 33-та минута. Тодор Неделев центрира от корнер в наказателното поле на Верея, където Лъчезар Балтанов засече топката с глава и я вкара във вратата на Георги Георгиев.

29 снимки

Тодор Неделев стреля от фаул в 40-та минута, но над напречната греда в аут.

Ботев пропусна нова много добра възможност в 51-та минута. Густаво Афонсо навлезе в наказателното поле на Верея и стреля, но неточно в аут.

Верея върна интригата в мача в 56-та минута. Малек подаде към Антон Огнянов, който навлезе в наказателното поле на Ботев и стреля, а Димитър Пиргов си отбеляза автогол.

Ботев можеше да реши всичко в мача в 75-та минута. Неделев подаде към Балтанов, който финтира Василиев, след което си отвори пространство и отблизо стреля, но неточно в аут.

След този успех Ботев събра 14 точки и се намира на шесто място във временното класиране, докато Верея е последен с 3 точки. Старозагорци все още нямат победа от началото на сезона.

Верея - Ботев 1:2

0:1 Тодор Неделев 24' (дузпа)

0:2 Лъчезар Балтанов 33'

1:2 Димитър Пиргов 56' (авт.)

Верея: Георги Георгиев, Здравко Илиев, Теофилос Курупис, Денис Василиев, Иво Иванов, Билел Малек, Майкъл Тевия, Сейдина Диара, Денислав Станчев, Антон Огнянов, Милан Вушорович;

Резерви: Богомил Цинцарски, Андрей Киофу, Емил Йоргенсен, Стефан Аличков, Станислав Маламов;

Ботев: Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Костадин Ничев, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Густаво Афонсо, Антонио Вутов, Стивън Петков;

Резерви: Мартин Димитров, Филип Филипов, Благовест Данчев, Станислав Шопов, Васил Шопов, Кристиан Добрев, Диого Кампос.