Славия и Ботев Пловдив завършиха 0:0 в мач от осмия кръг на Първа лига. Двата отбора играха слабо, а головите положения бяха изключителна рядкост. Славистите може да съжаляват, че не стигнаха до победата, защото бяха най-близо до реализирането на попадение в 70-та минута, когато след удар на Милчо Ангелов топката се спря в напречната греда.

Едно от най-дискусионните положения през първото полувреме бе в 12-та минута. Новото попълнение на Славия Стефан Ашковски получи пас в наказателното поле на Ботев, той финтира Кристиан Димитров, който се опита с шпагат да му отнеме топката, но защитникът не игра с нея. Никола Попов прецени, че няма основание да свири дузпа за „белите“.

В 31-та минута Александър Александров с дълъг извеждащ пас намери Милчо Ангелов в наказателното поле на Ботев. Нападателят успя да овладее топката, но се забави със завършващия удар и Филип Филипов изчисти топката в корнер.

Милчо Ангелов направи добър пробив в 32-та минута, след което финтира защитник на Ботев, но си поведе дълго топката и Даниел Кайзер я улови.

Най-доброто положение за Ботев Пловдив бе в 35-та минута. Густаво Афонсо проби отлично отляво, финтира Александров, след което центрира в наказателното поле на Славия, където Диого Кампос стреля, но неточно в аут, встрани от десния стълб на вратата на Георги Петков.

27 снимки

Йордан Минев нанесе първия точен удар в мача в 53-та минута. Минев отправи далечен удар, но Георги Петков улови топката без проблеми.

Най-доброто положение за Славия бе в 70-та минута. Янис Карабельов подаде към Милчо Ангелов, който стреля от границата на наказателното поле на Ботев, но топката се спря в напречната греда. Веднага след това последва остро центриране в наказателното поле на Ботев, Милчо Ангелов не успя да засече топката, Даниел Кайзер се намеси и спаси.

Тодор Неделев направи много добър пробив в 73-та минута и навлезе в наказателното поле на Славия, след което стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Георги Петков.

Във временното класиране на Първа лига Ботев е шести с 11 точки, а Славия е седми с 10 точки.

Славия - Ботев 0:0

Славия: 1. Георги Петков – 25. Александър Александров, 55. Андреа Христов, 38. Милен Гамаков, 19. Димитър Велковски – 10. Янис Карабельов, 8. Славчо Шоколаров – 35. Георги Йомов, 33. Галин Иванов, 37. Стефан Ашковски – 7. Милчо Ангелов

Ботев: 25. Даниел Кайзер – 28. Филип Филипов, 5. Кристиян Димитров, 6. Костадин Ничев, 23. Йордан Минев – 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов – 8. Тодор Неделев – 93. Густаво Афонсо, 9. Диого Кампос – 20. Стивън Петков