Левски реагира остро след драматичното си отпадане от Черно море за Купата на България през седмицата. „Сините“ стовариха гнева си върху Ботев Пд и го разбиха с 4:1 в мач от 14-ия кръг на първенството.

Тази победа изведе Левски като минимум за часове на първото място на класирането с 34 точки. „Канарчетата“ останаха пети с 23.

Особено силно се представиха възпитаниците на Славиша Стоянович след почивката, когато натрупаха своя голям аванс в резултата спрямо пловдивчани след 1:1 през първата част.

Припомняме, че и двата отбора играха мачове с продължения и дузпи през седмицата.

След относително равновесие на силите в началните 20-ина минути първият опасен изстрел в очертанията на една от двете врати отправи от фаул Жерсон Кабрал, но Даниел Кайзер изби в корнер за „сините“.

В 28-ата минута Костов загатна, затова, което се случи минута по-късно. Той нахлу отлично отляво , последва пас към Мариани, но Пиргов успя леко да отклони удара му в корнер за домакините.

В 29-ата обаче Костов не сбърка и Левски поведе с 12-ия гол на нападателя през сезона. Цветкович намери добре Костов в пеналта на Ботев и той насочи топката в ъгъла за 1:0.

В 43-ата минута Тодор Неделев изпълни специалитета си - пряк свободен удар, под гредата на вратата си Митрев успя да избие в корнер за Ботев.

Но две минути по-късно се стигна до грешка на вратаря на „сините“. Антонио Вутов стреля немного силно от 25 метра, а топката се промуши под плонша на вратаря Божидар Митрев и Ботев изравни в самия край на първото полувреме – 1:1.

Левски обаче реагира много бързо след почивката. В 51-ата минута Давиде Мариани центрира от корнер, топката отиде право на крака на Хали Тиам, „хирургът“ вкара в трети пореден мач, а "сините" отново излязоха напред – 2:1.

В 55-ата минута авансът на „сините“ набъбна на два гола разлика. 13-ото попадение през сезона на своята сметка и второ в мача реализира Станислав Костов, който засече хубав пас от крилото на Габриел Обертан – 3:1 за Левски.

Ботев светкавично загуби психологическото си предимство, а двата гола скоро след почивката дадоха криле на „сините“. Заредиха се атака след атака към вратата на Кайзер и логично падна и четвърти гол.

Вкара го след корнер и с помощта на рикошети Давиде Мариани, правейки резултата 4:1 за Левски в 74-ата минута.

Така Левски продължи предългата си победна серия у дома срещу Ботев Пд. Този резултат 4:1 е 21-ият пореден успех за „сините“ над този съперник.

ЛЕВСКИ – БОТЕВ ПД 4:1

1:0 Станислав Костов 29, 1:1 Антонио Вутов 45, 2:1 Хали Тиам 51, 3:1 Станислав Костов 55, 4:1 Давиде Мариани 74

ЛЕВСКИ: 21 Божидар Митрев, 2 Луи Нганиони, 19 Милош Цветкович , 28 Давид Яблонски,  8 Давиде Мариани, 11 Антъни Белмонт /82-Серджиу Буш/, 22 Нуно Рейш, 23 Хали Тиам, 26 Жерсон Кабрал, 32 Габриел Обертан, 29 Станислав Костов /88-Илия Юруков/ /Резерви: 1 Мартин Полачек, 3 Аймен Белаид, 6 Ивайло Найденов, 7 Паулиньо, 9 Серджиу Буш, 20 Филипе Нашименто, 77 Илия Юруков/ Старши треньор - Славиша Стоянович

БОТЕВ ПД: 22 Даниел Кайзер, 2 Джонатан Перейра, 3 Димитър Пиргов, 5 Кристиан Димитров, 23 Йордан Минев, 10 Серкан Юсеин, 8 Тодор Неделев, 39 Антонио Вутов /68-Васил Шопов/, 11 Кристиан Добрев, 93 Густаво Афонсо /46-Лъчезар Балтанов/, 9 Диого Кампос /Резерви: 21 Мартин Димитров, 16 Васил Шопов, 6 Костадин Ничев, 17 Лъчезар Балтанов, 20 Стивън Петков, 28 Филип Филипов/ Старши треньор - Николай Киров

СТАДИОН: „Георги Аспарухов“

Стоянович: Вратарска криза в Левски? Ох, нека да преспим

Киров: Заслужен успех на Левски, нямахме самочувствие с топката в краката