Опитният вратар на Славия Георги Петков се отправи към четвъртия съдия на мача с Ботев Пловдив и проведе емоционален разговор с него преди да се влезе „на пожар“ в игра.

Петков трябваше бързо да се ориентира в ситуацията, след като Емануеле Джерия бе изгонен с директен червен картон в 89-ата минута.

Още преди да замени Дарко Тасевски обаче, Петков проведе емоционален разговор с четвъртия съдия, вероятно свързан с онова, което се случи на терена малко по-рано.

Припомняме, че съдията Георги Давидов изгони Джерия в 87-ата минута при резултат 1:0 в полза на пловдивчани. Антонио Вутов се откъсна след пас на Тодор Неделев, а вратарят на гостите Джерия напусна пределите на пеналта, за да блокира играча на домакините. Вутов успя да чукне леко топката преди между него и стража на софиянци да се получи тежък сблъсък. Давидов вдигна директен червен картон на Джерия.