Локомотив  победи  Ботев с 1:0 на базата на „канарчетата” в  Коматево в дербито на Пловдив от петия кръг на Първа лига.

Мачът  бе изключително слаб и от двете страни, скуката владееше през огромна част от двубоя.

Скуката бе разрязана изневиделица от влезлия като резерва Димитър Илиев, който с глава в 78-ата минута след корнер донесе победата за „черно-белите” с 1:0.

Началните минути определено бяха сковали градските съперници. И Ботев, и Локомотив заложиха на сигурното, надиграването беше в средата на терена, предпазливостта и сигурността взеха връх над атракцията. От това пострадаха  всички, които очакваха изблик на страсти и емоции на терена.

Първият точен удар в мача бе в 24-ата минута. Локомотивецът Умарбаев от фаул изпрати топката право в ръцете на Даниел Кайзер, без да го затрудни.

В 28-ата минута видяхме разбъркване в пеналта на Локомотив, но имаше резонно  вдигнат флаг за засада на Кристиан Димитров.

В  42-ата минута станахме свидетели на първата спорна ситуация в мача.  Карагарен влезе на шпагат в краката на съперник край тъчлинията. Имаше пълни основания да му бъде даден жълт картон, който щеше да бъде втори за локомотивеца. Но - не последва такъв от Кабаков.

Първото полувреме бе абсолютно разочарование като игра. Две засади, един удар право в ръцете на вратаря отдалеч и един непоказан втори жълт картон за Карагарен – твърде малко за очакванията към дербито и логично 0:0.

Пълната скука на терена продължи с пълна сила и през второто полувреме. Никакъв живец, само от време на време някоя и друга балтия, лежане на игрището и никакви намеси и проблеми за вратарите.

Ботев привидно имаше териториален превес, но нищо повече, просто се играеше предимно в половината на Локомотив.

В 75-ата минута факла, хвърлена от феновете на Ботев, падна до вратаря на Локомотив Мартин Луков.

В 78-ата минута  тоталната  скука на терена бе срязана от гола на влезлия пет минути по-рано Димитър Илиев. Той скочи най-високо и след корнера, изпълнен от Елитон, наниза с глава топката във вратата на Ботев – 0:1.

В 85-ата минута Посинкович се измъкна и тръгна към вратата на Ботев, но Кайзер отрази удара на локомотивеца.

В 89-ата минута контра за Локомотив изглеждаше много обещаващо, но Посинкович много се забави и ударът на Райков бе блокиран.

Така Локомотив си тръгна със сладка победа с 1:0 в иначе много слабия мач и събра 9 точки, спрямо 6-те, които има Ботев.

А Локомотив вече има и аванс от една победа - след 107 мача 39 успеха за "черно-белите" срещу 38 за "канарчетата" в дербито.