Отборът на Верея постигна първа победа като гост в родния футболен елит. Верея победи с 1:0 Ботев в мач от 28-я кръг на Първа лига, Втора осмица, Група А. Така старозагорци натрупаха 33 точки във временното класиране в групата, като заемат втора позиция.

Отборът на Ботев пък е начело в група А с 38 точки в актива си, но не успя да повтори доброто представяне от мача с Монтана в миналия кръг.

Победата за Верея донесе Перо Еуженио с гол в 16-ата минута.

Първият успех на Верея като гост в снимки

Домакините владееха повече топката през първото полувреме, но без да създадат чиста голова опасност пред вратата на Верея. За сметка на това гостите се възползваха от една отлична контраатака и в 16-ата минута и Педро Еуженио откри резултата.

Еуженио получи от Георги Андонов и преодоля Иван Чворович за 1:0 за Верея.

Педро Еуженио поведе Верея напред в "Коматево"

В 29-ата минута топката стигна до Фернандо Виана, а той я прати право в ръцете на вратаря на Верея Георги Аргилашки.

За сметка на това Верея пропусна чудесен шанс да покачи на 2:0 в своя полза. В 43-ата минута Георги Андонов не успя да отбележи и удари греда в атака за старозагорци. Андонов получи от Педро Еуженио при контраатака за гостите, но останал сам срещу Чворович не успя да го преодолее.

Претенции за дузпа на Ботев – Верея, имаше ли я?

В добавеното време на първото полувреме футболистите на Ботев имаха претенции за дузпа срещу Антонио Вутов. Останаха съмнения за контакт със Селим Бен Джемиа, но сигнал от рефера Станислав Тодоров нямаше.

ВИЖТЕ КАК СЕ РАЗВИ ДВУБОЯТ ТУК

След почивката Ботев продължи да доминира и създаде няколко по-опасни ситуации, но домакините така и не успяха да реализират поне изравнителен гол.

Едно от най-добрите полежения за пловдивчани бе в 60-ата минута при удар на Тодор Неделев след комбинация с Балтанов. Неделев обаче прати топката встрани от вратата на Верея. Малко по-късно на два пъти Фернандо Виана бе изведен в удобна позиция, но стреля неточно.

В 72-ата минута Георги Аргилашки успя да отрази с крак удар към него, а четири по-късно Серкан Юсеин опита да намери съотборник в наказателното поле на гостите, но нямаше кой да нанесе решителен удар.

До края и Омар Косоко и Виктор Генев също пропуснаха добри възможности за Ботев и Верея стигна до успеха като гост с 1:0.