Отборът на Ботев Пловдив победи с 2:1 втородивизионния Ботев (Гълъбово) в контролна среща на централния терен на клубната база в Коматево. Точни за „жълто-черните” бяха Фелипе Бризола и Лъчезар Балтанов, а за гостите се разписа Димитър Трайков.

Приятелската среща, с която бе запълнена паузата в първенството, пропуснаха доста от основните играчи на пловдивчани. Тодор Неделев, Омар Косоко, Фернандо Виана, вратарите Иван Чворович и Георги Георгиев, младежките национали Серкан Юсеин, Антонио Вутов и Кристиан Димитров не взеха участие в спаринга, пише официалният сайт на Ботев Пловдив.

„Канарчетата” поведоха с два гола до почивката. В 27-ата минута Фелипе Бризола нахлу в наказателното поле, получи хубав пас от Милко Георгиев и с мощен удар отблизо с левачката опъна мрежата за 1:0. Малко по-рано при идентична ситуация отново Георгиев намери Кристиан Добрев, но 15-годишният нападател стреля в аут.

Виктор Генев с глава и пак Фелипе Бризола с удар над вратата пропуснаха да удвоят преди това да стори Лъчезар Балтанов в 40-ата минута. Капитанът се разписа след нова асистенция на Милко Георгиев. 18-годишният младок се възползва от колебливите действия на противниковия вратар, отне му топката в близост до аут линията и върна към Балтанов, който не сгреши за 2:0.

В началото на втората част гостите върнаха едно попадение чрез Димитър Трайков, който бе изведен очи в очи с Мартин Димитров и стреля покрай вратаря за 2:1.

През второто полувреме старши-треньорът Николай Киров пусна в игра доста от младоците в състава, а до нови попадения така и не се стигна.

Съставът на „жълто-черните”: Мартин Димитров, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Виктор Генев, Крум Стоянов, Меледже Омнибес, Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Милко Георгиев, Борис Тютюков, Кристиан Добрев

В хода на мача на терена се появиха още: Лазар Марин, Цветомир Панов, Радослав Апостолов, Иван Кирев, Атанас Ташолов, Петър Чалъков.