Ботев Пловдив се наложи с 1:0 над Ботев Гълъбово в контролна среща. Спарингът се игра под жаркото слънце на централния терен на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Мачът бе неофициален дебют за новия наставник на "канарчетата" Желко Петрович. Единственото попадение реализира Кристиан Добрев в средата на второто полувреме.

"Жълто-черните" имаха превес по отношение владение на топката, но като цяло мачът не бе изпълнен с много голови положения. В 7-ата минута Антон Карачанаков преодоля защитник и стреля от ъгъла на наказателното поле, а топката мина над гредата.

В 12-ата минута пловдивчани стигнаха до отличен шанс за гол. Александър Тонев проби отляво и извади към Антон Карачанаков, който стреля на 10 метра от вратата, но кълбото мина встрани от целта.

В 33-ата минута гостите отправиха първия си удар към вратата на "канарчетата", минал покрай страничната греда. В 43-ата минута Александър Тонев стреля неточно от границата на наказателното поле, а в ответната атака това стори и нападател на гостите.

През второто полувреме наставникът на пловдивчани извърши 10 промени в състава си, като единствено Антон Карачанаков остана в игра. В 60-ата минута Карачанаков бе заменен от Кристиан Добрев, който за втори път се появи на терена.

Именно Добрев откри резултата в 68-ата минута. Талантливият футболист получи прострелно подаване в наказателното поле и на шпагат прати топката в мрежата за 1:0. В самия край на срещата гостите изпълниха статично положение и последва удар към вратата, но той мина над гредата.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнем, Тодор Неделев, Кристиан Добрев, Александър Тонев, Антон Карачанаков

НА ПОЛУВРЕМЕТО В ИГРА СЕ ПОЯВИХА: Янко Георгиев, Родни Клустър, Костадин Ничев, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Атанас Чернев, Станислав Шопов, Димитър Тонев, Запро Динев, Иво Казаков