Ботев Пловдив се наложи с 2:0 над Ботев Гълъбово в контролна среща. Двубоят се игра на централния терен на "Футболен комплекс Ботев 1912". Участие в спаринга взеха множество юноши от формацията до 19 години, както и роденият през 1999 година офанзивен футболист Запро Динев, предава официалният сайт на пловдивчани.

"Канарчетата" стартираха много активно срещата и още в 10-ата секунда Антонио Вутов бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен. Минута по-късно Джонатан Перейра стреля от границата на наказателното поле, а отново стражът се намеси отлично и спаси.

В следващите минути гостите поизравниха играта и чистите голови положения липсваха. В средата на полувремето двата тима размениха по един точен удар, а вратарите спасиха изстрелите.

В 29-ата минута играч на тима от Гълъбово получи отличен извеждащ пас зад гърба на "жълто-черната" отбрана и пробва удар, но притичал защитник се хвърли на шпагат и изби. В 33-ата минута Радослав Терзиев и Диого Кампос комбинираха пред наказателното поле на Гълъбово и последва пас към Антонио Вутов, който стреля, а защитник блокира удара.

На почивката наставникът на "канарчетата" извърши четири смени. В игра се появиха Мартин Димитров, Кристиан Димитров, Благовест Данчев и Иван Василев, докато терена напуснаха Иван Чворович, Димитър Пиргов, Станислав Шопов и Диого Кампос.

В 51-ата минута Мартин Димитров се намеси отлично, отразявайки удар от средна дистанция. В 54-ата минута "канарчетата" откриха резултата, след като Васил Шопов пусна прекрасен извеждащ пас към Запро Динев, който прати топката покрай вратаря, а Иван Василев на шпагат вкара кълбото в мрежата за 1:0.

4 минути по-късно Запро Динев бе близо до това и да се разпише, но останал сам срещу вратаря стреля в тялото му. В 62-ата минута Антонио Вутов пробва техничен удар в далечния ъгъл, а стражът на гостите спаси.

Последваха минути, в които двамата наставници извършиха редица промени в съставите си. В 85-ата минута "жълто-черните" стигнаха до втори гол. Антонио Вутов пусна пас наляво към Димитър Тонев, който залъга играч в "червено" и центрира остро, а защитник прати топката в собствената си врата - 2:0.

В последната минута на срещата Димитър Тонев фаулира нападател на гостите в наказателното поле на "канарчетата", а главният съдия Неделчо Гаджалов отсъди дузпа за тима от Гълъбово. Мартин Димитров обаче отрази удара от бялата точка и по този начин запази мрежата си суха.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ ПД: Иван Чворович (46' Мартин Димитров), Джонатан Перейра (66' Димитър Балинов), Костадин Ничев (79' Тодор Петков), Димитър Пиргов (46' Кристиан Димитров), Филип Филипов, Радослав Терзиев, Станислав Шопов (46' Благовест Данчев), Васил Шопов, Запро Динев (60' Димитър Тонев), Диого Кампос (46' Иван Василев), Антонио Вутов