Шампионът на Англия Манчестър Сити продължава единствен да държи под напрежение лидера в класирането Ливърпул. Това стана след крупен успех на гости на последния в класирането Хъдърсфийлд с 3:0.

Данило с доза късмет откри резултата преди почивката, а само за две минути в началото на втората част всичко беше решено с два нови гола. Първият от тях на Рахийм Стърлинг беше след засада, а вторият на Лерой Сане окончателно сложи точка на спора.

Така "гражданите" запазиха дистанцията от четири точки от мърсисайдци и преследването между тях продължава с пълна сила. С головете си от този мач те минаха и котата от 100 във всички турнири, като станаха първият тим от Топ 5 на първенствата на Европа този сезон, който го постига.