Световният шампион Аржентина победи с 3:1 Коста Рика в контролна среща. Проверката се игра на "Лос Анжелис Мемориал Колизеум" в САЩ. "Гаучосите", които бяха без голямата си звезда Лионел Меси, тотално надиграха своя съперник и пропуснаха куп положения, с които можеше да направят успеха си още по-изразителен.

Манфред Угалде откри резултата в 34-ата минута, а в началото на втората част Анхел Ди Мария изравни. В 56-ата минута Алексис Мак Алистър направи пълен обрат за "албиселесте", а крайният резултат оформи Лаутаро Мартинес в 77-ата минута.

Двубоят започна с натиск на световните шампиони, които създадоха няколко добри положения за гол, но Кейлор Навас спаси.

Коста Рика поведе в 34-ата минута с едно от малкото си атаки до момента в мача. Манфред Угалде изведе Алваро Самора сам срещу Валтер Бенитес. Вратарят спаси удара на нападателя, но топката попадна в Угалде, който не сбърка - 0:1.

В 52-ата минута Аржентина изравни с гол на Анхел Ди Мария. Ветеранът се разписа от пряк свободен удар.

Четири минути по-късно гаучосите стигнаха до обрат. Николас Отаменди свали топката след центриране от корнер за Николас Таляфико, който нацели напречната греда. Кълбото се озова в Алексис Мак Алистър, а той не сбърка за 2:1.

Аржентина стигна до трети гол в 77-ата минута. Тогава Родриго де Пол изведе Лаутаро Мартинес на удобна позиция, а звездата на Интер се разписа за крайното 3:1.