Отборът на Бейтар Йерусалим направи знаменит обрат в Йерусалим срещу гостуващия Вашаш (Унгария), побеждавайки го с 4:3. Израелците губеха до 88-ата минута с 1:3 от унгарския си опонент, но в рамките на пет минути отбелязаха три безответни гола, за да оформят крайното 4:3.

Както е известно един от двата отбора ще е съперник на българския Ботев Пловдив във втория предварителен кръг на Лига Европа.

Ботев спечели партизанската война още в Тирана

Паулино Минато откри за домакините в 19-ата минута, но Евген Павлов с две попадения (36-ата и 43-ата) направи пълен обрат за Вашаш.

В 52-ата Тамаш Кулчшар увеличи аванса на гостите за 1:3, но в самия край на срещата йерусалимци казаха последната си думи.

Първо бившият футболист на Ливърпул и Челси Йоси Бенаюн намали за 2:3 в 88-ата минута. Три по-късно Бенаюн подаде към Идан Веред, който изравни на "Хамошава". Дълбоко в добавеното време пък Ерик Сабо оформи крайното 4:3 в Йерусалим.