Легендата на датския футбол Йон Дал Томасон постигна първа победа като старши треньор на националния отбор на Швеция.

Това стана при успеха с 1:0 над участника на Евро 2024 Албания. За Томасон това бе втори мач начело на шведите след поражението с 2:5 от Португалия преди броени дни.

Единственият гол на "Френдс Арена" в Солна падна в 62-рата минута, когато точен с глава бе централният нападател Густаф Нилсон.

През първото полувреме шведите бяха по-добрият отбор, но през втората част Албания показа много повече футболни качества и гостите могат много да съжаляват, че не стигнаха поне до изравнителен гол. Сериозни пропуски за "орлите" направиха Берат Джимшити, Недим Байрами и Кристиян Аслани. Гол на Армандо Броя през първото полувреме пък бе отменен заради засада.

За Албания загубата е втора поредна, а тимът не успя да се разпише в трети пореден мач. Последната победа на албанците бе през октомври миналата година с 2:0 над България в контрола.