Ливърпул допусна трето поредно поражение като гост в груповата фаза на Шампионската лига и пред прага на отпадане. Миналогодишният финалист отстъпи с 1:2 при гостуването си срещу Пари Сен Жермен на „Парк де Пренс”, което го поставя в позиция да търси задължителен успех с два гола разлика (или точно с 1:0) при домакинството срещу Наполи в последния кръг.

Френският гранд изнесе много силно първо полувреме, когато паднаха и попаденията на Хуан Бернат и Неймар, който стана най-резултатният бразилец в Шампионска лига.  Джеймс Милнър намали от дузпа още преди почивката, ала през втората част мърсисайдци не показаха с нищо, че заслужават да си тръгнат с нещо повече. Така фрапантното поражение в Сърбия срещу тоталния аутсайдер Цървена звезда може да се окаже фатална грешка, ако Юрген Клоп и момчетата му не вземат нужния резултат срещу Наполи в последния си мач.

В другия мач от групата италианците закономерно победиха сръбския шампион с 3:1 у дома.

Още в 3-ата минута Ливърпул видя, че няма да бъде никак лесно насред горещата атмосфера на "Парк де Пренс". Килиан Мбапе успя да се измъкне от опеката на Деян Ловрен и получи извеждащ пас в наказателното поле, където опита диагонален шут. Хърватският защитник се върна навреме и с навременен шпагат предотврати съвсем реалната опасност. Само 3 минути по-късно Мбапе с гърди свали една топка за Анхел Ди Мария пред наказателното поле. Аржентинецът шутира мощно по диагонала, а Алисон с невероятен плонж отрази в корнер.

Логичното предвид натиска на домакините се случи в 13-ата минута. Играчите на Тухел с лекота преодоляха халфовата линия на Ливърпул, а Верати с хубав пас наляво намери Мбапе в наказателното поле. Французинът центрира по тревата към далечната греда, където Ван Дайк изчисти доста лошо. Нито Джо Гомес, нито Ловрен реагираха на топката, която остана в пеналта, а Бернат притича и с не много силен удар намери долния десен ъгъл - 1:0.

Ливърпул се посъбуди след полученото попадение, а в немалка степен ПСЖ му позволи да играе малко повече с топката. Въпреки това играчите на Юрген Клоп трудно стигаха до обещаващи ситуации, тъй като имаше огромен брак сред подаванията им. От своя страна парижани пробваха няколко контраатаки, а при една от тях в 31-ата минута като по чудо резултатът остана непроменене. Неймар и Кавани разиграха добре в центъра, а бразилецът с мощна крачка напредна през центъра. Той комбинира с намиращия се вляво Мбапе, който пусна идеален пас по тревата за изпуснатия от Вад Дайк Кавани. Миг преди уругваецът да отиграе Алисон с геройски плонж пресече подаването.

Шест минути по-късно вече нищо не можеше да спаси "червените". ПСЖ отново се понесе с бясно темпо напред, а Мбапе за пореден път бе оставен да пробие и получи в дълбочина отляво по атаката. Французинът търпеливо навлезе в наказателното поле и отново с пас по тревата намери Кавани. Този път уругваецът съумя да стреля, а приближилият се Алисон парира шута. Топката отскочи право към намиращия се на два-три метра по-назад Неймар, който без проблем вкара на празна врата - 2:0.

В самия край на първото полувреме при една от редките атаки на Ливърпул по фланга гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Анхел Ди Мария се хвърли на безоабразен шпагат в краката на Садио Мане, който предусещайки силата на контакта опита да се предпази, падайки по-рано. Първоначално реферът Шимон Марчиняк посочи ъглов удар, което доведе до множество протести от играчи на "червените". Главният съдия явно получи помощ от помощника си зад вратата на Буфон и в крайна сметка промени отсъждането си. Така щатният изпълнител Джеймс Милнър застана зад топката и с удар в долния десен ъгъл не даде шансове на Буфон - 2:1.

Втората част започна с отменен гол за ПСЖ. Анхел Ди Мария центрира от пряк свободен удар, отсъден отляво по атаката на парижани. Маркиньос изскочи и отблизо разстреля Алисон, а сетне бе попарен от разветия флаг на страничния съдия. Отсъждането беше много точно, защото Ливърпул успешно постави в изкустевна засада не само Маркиньос и още няколко други негови съотборници.

След това Ливърпул доста очевидно иззе инициативата, залагайки на познатата си преса, която започна да създава много главоболия за домакините. Постепенно солидният защитен блок на домакините започна да се пропуква, а в 60-ата минута беше цяло чудо, че Фирмино не изравни резултата. Анди Робъртсън се отчете с много прецизно центриране отляво, а при близката греда "деветката" на "червените" бе оставен съвсем сам. Той опита да порази близкия горен ъгъл, Буфон не мръдна и само изгледа как кълбото прелетя над напречната греда.

В 70-ата минута ПСЖ напомни на гостите си, че не могат да атакуват безогледно, а също така, че разполагат с играчи, които биха могли да бъдат заплаха при статичните положения. Късо разигран корнер позволи на Мбапе да центрира, а на 8-9 метра от вратата Маркиньос се извиди над Ловрен и стреля силно с глава. Изстрелът беше точен, но Алисон беше на мястото си и спаси.

До своя край мачът се превърна в истинска игра на котка и мишка - Ливърпул беше тимът, който пращаше повече хора в предни позиции и не спираше да атакува, докато ПСЖ търсеше своите шансове на контраатака. По такъв начин беше изпуснат Килиан Мбапе в 85-ата минута. Само хладнокръвната игра на Андрю Робъртсън, който подбра своя миг да направи шпагат, предотврати шанса французина да се разпише. Малко след тази ситуация Тухел реши окончателно да "затваря" срещата и извади френската звезда, заменяйки го с далеч по-дефанзивно настроения Адриен Рабио.

В първата от 5-те минути добавено време Неймар за един последен път тества Алисон, като изпълни много опасно пряк свободен удар. От около 23-24 метра бразилецът шутира над стената, а топката се смъкна към долния десен ъгъл. Вратарят на Ливърпул се намеси решително и изби в ъглов удар.

ПСЖ – ЛИВЪРПУЛ 2:1

1:0 Хуан Бернат 13'

2:0 Неймар 37'

2:1 Джеймс Милнър 45+1'-дузпа

ПСЖ (3-4-3): Джанлуиджи Буфон – Маркиньос, Тиаго Силва /к/, Преснел Кимпембе – Тило Керер, Марко Верати, Анхел Ди Мария (65' - Даниел Алвеш), Хуан Бернат – Килиан Мбапе (85' - Адриен Рабио), Единсон Кавани (65' - Ерик-Максим Чупо-Мотинг), Неймар

Треньор: Томас Тухел

Ливърпул (4-3-3): Алисон Бекер – Джо Гомес, Деян Ловрен, Върджил ван Дайк, Андрю Робъртсън – Джорджинио Вайналдум (66' - Наби Кейта), Джордан Хендерсън /к/, Джеймс Милнър (77' - Джердан Шакири) – Мохамед Салах, Роберто Фирмино (71' - Даниел Стъридж), Садио Мане

Треньор: Юрген Клоп

Стадион: „Парк де Пренс” (Париж, Франция)