Отборът на Спартак Варна продължава с отличното си представяне след завръщането си  в елита. Възпитаниците на Александър Томаш записаха ценна победа при визитата си на Ботев Пловдив, която помогна на „соколите” да се изкачат до второто място във временното класиране.

Спартак се наложи с 1:0, а голът за успеха бе дело на голмайстора на efbet Лига Ахмед Ахмедов. Нападателят на варненци заби своя шести гол от началото на кампанията.

Поражението пък бе първо за „канарчетата”, които остават на третото място в таблицата.

Домакините от Пловдив завършиха двубоя с човек по-малко, след като Никола Илиев си изпроси два глупави жълти картона за изблъскване на противникови футболисти.

Попадение на „жълто-черните” бе отменено в края на първото полувреме заради засада.

start-photo.bg
62 снимки

Първата интересна ситуация в мача дойде още в 3-ата минута и бе на сметката на гостите от Спартак Варна. Ивей Ромееш получи отляво и пробва опасно центриране, което се получи като удар, но стражът на домакините внимаваше и боксира топката.

Домакините отговори с добра атака, която завърши с много силен удар на Кристиан Нвачукв, но топката спря в тялото на бранител на „соколите”.

В 13-ата минута наставникът на домакините Душан Керкез трябваше да извърши принудителна смяна в състава си, след като Самюел Акере не успя да продължи срещата, след като получи болки в рамото. На негово място се появи Никола Илиев.

Едва в 43-ата минута дойде първият точен удар за Спартак Варна в мача. Отправи го Ахмед Ахмедов с удар по диагонала с левия крак. Само секунди по-късно обаче, Ахмедов пропусна още по-добра възможност. Той с лекота преодоля бранител на Ботев в наказателното поле и реши да лъже и вратаря на домакините. Стражът на „канарчетата” обаче се справи блестящо и с ръка успя да отмъкне топката от краката на Ахмедов.

Във втората минута на продължението на първата част дойде и най-спорния момент в мача. Домакините получиха правото да изпълнят свободен удар пред вратата на Спартак. Футболистите на Ботев заложиха на заучено изпълнение и бяха много близо до гола. Балоянис центрира на далечната греда, където Диабате успя да върне към Алекса Мараш, а нападателят от близка дистанция вкара.

След близо петминутно преглеждане на ситуацията с ВАР обаче, попадението на Ботев бе отменено заради засада на Диабате при центрирането на Балоянис. Така двата тима се оттеглиха на почивка без попадения.

Втората част започна по-добре за домакините, които се настаниха трайно в половината на своя противник и организираха няколко опасни атаки, но не и да застрашат сериозно противниковия страж.

В 54-ата минута Ботев стигна до страхотна възможност да открие резултата. Балоянис успя да догони една трудна топка и да центрира от самата аутлиния, намирайки отлично Никола Илиев в пеналта. Атакуващият футболист на „канарчетата” стреля с глава, но прати топката покрай вратата.

Малко по-късно Ботев отново имаше добра възможност да открие резултата, но късметът покри гостите. След центриране от ъглов удар, Сирики Диабате стреля с глава, но прати топката в напречната греда.

Противно на логиката и показаното от двата тима на терена през второто полувреме, именно Спартак Варна бе отборът, който успя да открие резултата. След изключително продължителна атака отляво, топката попадна в Антонио Вутов, който центрира е пеналта към Ахмед Ахмедов. Голмайсторът на efbet Лига стреля от трудна позиция , пращайки топката под напречната греда за 1:0. Това бе шесто попадение за Ахмедов от началото на сезон.

efbet Лига

FT .

0 : 1

• 69’ Ахмед Ахмедов
  • Край на мача!

90+6'
  • Жълт картон и за Ромееш.

90+4'
  • Втори жълт картон за Никола Илиев, който изблъска Ивей Ромееш.

90+4'
  • Жълт картон за Ето'о за грубо нарушение.

90+2'
  • Корнер в полза на Ботев Пловдив.

90'
  • Виктор Митев заменя Па Конате.

81'
  • Удар на Джеймс Ето'о, който обаче също е неточен.

75'
  • Укаки ЗАменя Николай Минков.

74'
  • Корошец заменя Антонио Перара.

74'
  • Франк Риволие заменя Ахмед Ахмедов.

74'
  • Уникален пропуск на Ивелин Попов. Нвачукву проби отлично отляво и намери Илиев в наказателното поле. Той от своя страна технично продължи към капитана на Ботев, който стреля много неточно.

74'
  • ГОООЛ за Спартак! След много продължителна атака за гостите отляво, топката попадна в Антонио Вутов, който центрира в наказателното поле, а Ахмед Ахмедов от много трудна ситуация засече и прати коженото кълбо под гредата, остравяйки безпомощен Бернат на вратата на Ботев. Това бе шесто попадение за Ахмед Ахмедов от началото на сезона.

69'
  • Вини Трибуле заменя Алекса Мараш.

66'
  • Греда за Ботев! След центриране от корнер Сирики Диабате стрела с глава, но топката срещна напречната греда.

65'

64'
  • Удар на Антонио Вутов, топката минава над вратата.

62'
  • Бернарод Коуто заменя Кристиан Илич.

61'
  • Антонио Вутов заменя Александър Цветков за Спартак Варна.

61'
  • Жълт каронт и за Филип Лесняк за нарушение в центъра на терена.

59'
  • Жълт картон за Матео Петрашило.

59'
  • Жълт картон за Никола Илиев.

59'
  • Никола Илиев и Матео Петрашило се спречкват при наглед безобидна ситуация. Илиев изблъска своя съперник, който явно преигра и падна на земята. В крайна сметка и двамата получиха жълти картони.

56'
  • Шанс за Ботев! Балоянис центрира от самата аутлиния, намирайки по прекрасен начин Никола Илиев! Атакуващият футболист на домакините стреля с глава, но покрай вратата.

54'
  • Джеймс Етоо Заменя Янис Карабельов за Ботев на почивката.

46'
  • Начало на втората част.

45+10'
  • Край на първото полувреме.

45+10'
  • Отменен гол за Ботев Пловдив! Отборът на Ботев Пловдив стигна до попадение след заучено изпълнение на пряк свободен удар. Балоянис центрира към далечната греда, където Сирики Диабате успя да върне топката към Алекса Мараш, който се разписа от близка дистанция. Голът обаче не бе зачетен заради засада на Диабате при паса на Балоянис.

45+2'
  • Три минути добавено време на първата част.

45+1'
  • Великолепен шанс за Ахмедов отново! Нападателят на гостите се справи отлично с Диабате в наказателното поле на Ботев, но реши да лъже и вратаря на домакините и сгреши. Бернат отново показа класа и отне топката от краката на Ахмедов.

44'
  • Първи точен удар за Спартак Варна. Ахмед Ахмедов бе изведен добре отляво и веднага стреля по диагонала с левия крак, но Ханс Бернат бе на мястото си и спаси.

43'
  • Жълт картон за Кристиан Илич.

42'
  • Жълт картон за Франьо Пърце.

38'
  • Удар на Ивелин Попов по диагонала, но изпълнението на опитния футболист е крайно неточно.

36'
  • След центрирането топката попадна в Александър Цветков, който пробва силен удар, но не намери уцели добре топката и я прати в тъч.

28'
  • Втори ъглов удар в полза на Спартак Варна.

27'
  • Удар с глава на Карабельов, който обаче не затруднява Мартин Величков.

23'
  • Принудителна смяна за Ботев. Никола Илиев заменя Самюел Акере.

22'
  • Самюел Акера пада на земята при един спринт отдясно, след като получи болки в рамото. По всичко изглежда, че Акере няма да може да продължи мача.

20'
  • Играта е спряна в 18-ата минута, за да могат феновете на домакините да почетат бившия играч на тима Георги Аврамов, който почина внезапно на 40 години. Паузата е използвана и за да пият играчите на двата тима вода.

18'
  • Ивей Ромееш изблъсква набралия скорост Самюел Акере, но главният рефер показва играта да продължи.

11'
  • Нвачукву навлиза в наказателното поле на Спартак отляво и стреля силно, но топката попада в тялото на бранител на гостите.

7'
  • Първа интересна ситуация в мача. След разиграване отляво, Ивей Ромееш центрира много опасно в наказателното поле на Ботев, но Ханс Бернат успява да боксира топката.

3'
  • Двубоят започна с минута мълчание в памет на бившия играч на домакините Георги Аврамов, който почина през седмицата на 40-годишна възраст.