Ботев победи гръцкия Пантракикос с 2:0 в контролна среща играна на стадиона в Коматево. Първият гол реализира Лъчезар Балтанов, а второто беше дело на Иван Цветков.

Домакините откриха чрез скоростна контраатака в основата, на която бяха Огнянов и Иван Цветков.

Мариян Огнянов отне топката пред собственото си наказателно поле и двамата с Цветков на два пъти си подадоха технично с пета. Вече в противниковото наказателно поле, Цветков намери включилия се по левия фланг Васев, който центрира във вратарското поле, Балтанов засече и отбеляза за 1:0.

В 26-ата минута Кристиян Казаков извърши грубо нарушение в центъра на терена срещу Хосе Ернандес, който стана и го изблъска, при което се наложи Вили Вуцов да укротява страстите.

Ботев - Пантракикос

източник: Валери Станков/Gong.bg

През втората част Ботев успя да удвои резултата. В 68-ата минута Иван Цветков се разписа за "жълто-черните" след центриране на Филип Филипов. В 77-ата минута гостите организираха добра атака, но вратарят на Ботев Михаил Иванов внимаваше и улови кълбото. През втората половина на мача Момчил Цветанов напусна терена с лека контузия.

В 83-ата минута на двубоя Емил Камберов беше фаулиран от гръцки футболист в опасна близост до вратата на Пантракикос. В следващата минута Томаш Иршак стреля опасно, но вратарят на гостите успя да парира удара.

Ботев: Михаил Иванов, Филип Филипов, Росен Колев, Роман Инез, Божидар Васев, Владо Айтов, Лъчезар Балтанов, Мариян Огнянов, Момчил Цветанов, Хриситян Казаков и Иван Цветков (Георги Купенов, Исмет Рамадан, Лазар Марин, Кристиян Димитров, Емил Камберов, Цветелин Чунчуков, Томаш Иршак)

Отборът на Пантракикос заема предпоследното 17-о място в Суперлигата на Гърция, с актив от 6 точки след първите 9 кръга от първенството на южната ни съседка.