Арда победи Ботев Пловдив с 1:0 в мач от последния кръг на efbet Лига. Единственият гол в срещата реализра Тонислав Йорданов в 37-ата минута. Двубоят беше последен за първия отбор за Лъчезар Балтанов. Халфът беше изпратен с шпалир от двата отбора.

Успехът не беше достатъчен за кърджалийци, които останаха осми с 51 точки. Така на бараж за място в Лига на конференциите се класира ЦСКА 1948. "Червените" са с точка повече. Ботев завърши на 9-о място с 45 точки, но спечели Sesame Купа на България и ще участва в Лига Европа.

startphoto.bg
49 снимки

Двубоят започна по-добре за домакините, които стигнаха до отличен шанс за гол още в 3-ата минута. Димитър Папазов изведе Мартин Секулич сам срещу вратаря. Анатолий Господинов обаче излезе и ударът на хърватина попадна в тялото му. Топката остана в притежание на "канарчетата", като Бисер Бонев центрира остро, а пред голлинията Принц изчисти.

В 7-ата минута удар от далечна дистанция на Лъчезар Котев премина над вратата. Седем по-късно Станислав Иванов проби отляво, навлезе в наказателното поле и опита да преодолее Мирослав Георгиев, като падна на тревата. Главният рефер Васимир Ел-Хатиб му показа жълт картон за симулация.

В 20-ата минута Ботев получи право да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле. Зад топката застана Мартин Секулич, чийто удар беше отразен от Анатолий Господинов. В 32-ата минута Лъчезар Котев отново шутира от далечна дистанция, но далеч от целта.

Пет минути по-късно Арда стигна до гол. Деян Лозев получи топката отдясно и центрира в наказателното поле, където защитата на домакините не се ориентира добре и остави Тонислав Йорданов непокрит, а нападателят от няколко метра с глава не сбърка - 0:1. ВАР прегледа ситуацията известно време, тъй като имаше съмнения за засада на Лозев и потвърди гола.

Ботев отговори с удар на Секулич, който премина далеч от целта.

В началото на втората част Станислав Иванов получи контузия и беше заманен от Иван Коконов. След час игра Ел Мами Тетах се отскубна от защитата на гостите и отправи удар, който премина над вратата.

В 70-ата минута "канарчетата" организираха опасна атака отляво. Янис Карабельов беше изведен от Папазов. Халфът опита да намери Нехемие Кинтунту, но конгоанецът беше блокиран.

В 81-ата Борислав Цонев отне топката от Балтанов, след което кълбото се озова в Иван Коконов. Крилото се озова сам срещу вратаря, но прати топката в аут. Веднага след това Ел Хатиб отсъди нарушение срещу капитана на "канарчетата".

В 86-ата минута Лъчезар Балтанов беше заменен от Йордан Айвазов. Капитанът на "канарчетата" беше изпратен с шпалир от двата отбора в последния му мач за първия отбор.

Ботев Пловдив - Арда 0:1

0:1 Тонислав Йорданов (37)

Ботев: 77. Стефан Смъркалев, 2. Костадин Татаров (85 - 45. Габриел Златанов), 3. Джон Емануел, 9. Мартин Секулич (71 - 46. Емил Найденов), 14. Фаустас Степонавичюс (61 - 29. Нехемие Кинтунту), 18. Димитър Папазов, 28. Янис Карабельов (85 - 15. Петър Иванов), 30. Лъчезар Балтанов /к/ (86 - 11. Йордан Айвазов), 42. Ивайло Видев, 43. Мирослав Георгиев, 44. Бисер Бонев

Резерви: 84. Дениз Русев, 7. Константин Павлов, 11. Йордан Айвазов, 15. Петър Иванов, 17. Николай Минков, 25. Димитър Диклиев, 29. Нехемие Кинтунту, 45. Габриел Златанов, 46. Емил Найденов

Треньор: Душан Керкез

Арда: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 10. Борислав Цонев, 12. Принц Ебенезер, 19. Тонислав Йорданов (71 - 9. Чинонсо Офор), 20. Деян Лозев, 26. Ел Мами Тетах (71 - 11. Борис Тютюков), 33. Иван Тилев (83 - 18. Джелал Хюсеинов), 80. Лъчезар Котев /к/, 99. Станислав Иванов (51 - 17. Иван Коконов)

Резерви: 13. Петър Петров, 9. Чинонсо Офор, 11. Борис Тютюков, 17. Иван Стоянов, 18. Джелал Хюсеинов, 30. Николай Жеков, 32. Стефан Митев, 77. Илия Юруков, 93. Феликс Ебоа Ебоа

Треньор: Николай Киров

Ж.к: Станислав Иванов, Ел Мами Тетах, Пламен Крачунов (Арда)

Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Стадион: "Христо Ботев"