Ботев Пловдив победи Черноморец в Балчик с 3:0 в шестнайсетинафинал за Sesame Купа на България. Елвис Ману откри във втората минута и отново той удвои 20 по-късно. Дилан Мертенс пък отбеляза третия гол за пловдивчани в средата на второто полувреме, с което на практика приключи и малкото останала интрига в срещата. За "канарчетата" предстои осминафинал със Славия на стадиона в "Овча Купел".

startphoto.bg
21 снимки

Още във втората минута на срещата Елвис Ману излезе сам срещу вратаря на домакините Иван Иванов и успешно завърши атаката на своите, промушвайки топката между краката на стража - 0:1.

Около четвърт час по-късно Ннади си намери място за стрелба около дъгата и опита удар, но не намери вратата.

Конате и Бароан развиха бързо нападение по левия фланг, при което нападателят излъга противников бранител и "качи" топката на главата на Ману, а нидерландецът завърши от няколко метра, за да удвои преднината на пловдивчани.

Конате можеше да направи 3:0, след като бе намерен от Току на стрелкова позиция, но ударът му по земя бе париран от Иван Иванов.

Втората част също стартира с натиск на "жълто-черните". Бароан бе намерен на скорост и стреля от въздуха, но в аут. В 50-ата минута Ману можеше да оформи хеттрика си, но не сполучи с опита си от малък ъгъл. "Синьо-белите" отвърнаха с опасен изстрел от пряк свободен удар на Тотев.

Точно в средата на второто полувреме Мертенс пое добре топката на дъгата и със страхотен удар я прати по много красив начин във вратата на Черноморец за 0:3.

Десетина минути преди края на двубоя голмайсторът на Ботев в efbet Лига - Антоан Бароан, на два пъти бе развенчан от вратаря на домакините - Иван Иванов. Стражът парира и изстрел по диагонал на Траоре.

FT Черноморец Балчик - Ботев Пловдив 0:3

0:1 Елвис Ману 2`

0:2 Елвис Ману 23`

0:3 Дилан Мертенс 68`

Черноморец Балчик: 1 Иван Иванов, 2 Йордан Радев, 3 Даниел Георгиев, 4 Kристиян Бешев, 6 Вилиян Денчев, 11 Радослав Златев, 18 Джорджио Димитров, 10 Мохамед Нбаче, 17 Теодор Тотев, 20 Габриел Вулкано, 23 Алекс Наков

Треньор: Здравко Кулишев

Ботев Пловдив: 13 Хидайет Ханкич, 3 Па Конате, 4 Виктор Генев, 6 Дилан Мертенс, 10 Емануел Току, 11 Антоан Бароан, 21 Точукву Ннади, 22 Реда Рабеѝ, 24 Джаспър Хертъм, 28 Елвис Ману, 44 Роберто Пунчец

Треньор: Неманя Миланович