Футболистите на Ботев Пловдив атакуваха съдията Станислав Ставров след последния съдийски сигнал в полуфиналния мач реванш за Купата на България срещу Славия на стадион „Васил Левски“.

Славия е първият финалист в турнира за Купата на България. "Белите" детронираха носителя на трофея Ботев Пловдив след победа с 1:0 на реванша и общ резултат от двата мача 2:2, благодарение на правилото за гол на чужд терен.

Страстите се нажежиха в 75-а минута, когато влезлият като резерва Стивън Петков бе изведен сам срещу вратаря и отбеляза изравнителен гол, но попадението бе отменено заради спорна засада.

В 83-а минута и играчите на Ботев имаха претенции за дузпа за фаул срещу Жоао Пауло, ситуация идентична с тази на Славия, но този път реферът Станислав Ставров подмина ситуацията.