Славия се класира за финала за Купата на България, след като победи Ботев с 1:0 и след 1:2 в първия двубой ще играе в решителния мач на 9 май срещу Левски или ЦСКА.

„Белите“ реализираха от справедлива дузпа, вкарана от Ивайло Димитров. „Канарчетата“ бяха посечени впоследствие. Те вкараха при много спорна засада на Стивън Петков, по-скоро несъществуваща, при чиста голова атака. А после Станислав Ставров не даде и явна дузпа, след като Стефан Велков намери с крак прасеца на Жоао Пауло в пеналта.

Още в 1-ата минута се стигна до голова опасност. След слаб удар на Галин Иванов вратарят на Ботев Чворович пропусна топката под плонжа си, но после я захлупи пред голлинията.

В 4-ата минута  Чунчуков падна в наказателното поле на Ботев, а реферът Станислав Ставров прецени, че няма нарушение.

В 13-ата минута Терзиев засече топката и я прати в напречната греда на вратата на Славия, но бе вдигната засада.

В 15-ата минута параболичен удар с глава на Стефан Велков изпрати топката върху мрежата на вратата на Ботев, но отвън.

В 33-ата минута „белите“ получиха правото на пряк свободен удар на много опасна позиция. Иван Минчев стреля от 17 метра фронтално, но право в стената, а после още веднъж - и пак в тялото на съперник.

Двата отбора видимо действаха предпазливо преди почивката, с внимание преди всичко да не допуснат гол и нулевото равенство бе справедливо до този момент.

Двата отбора обаче се разиграха след почивката, особено Славия.

В 53-ата минута Стефан Велков бе много близо до гола с глава за Славия, но отблизо изпрати топката покрай гредата в аут. Центрирането бе на Галин Иванов.

Три минути по-късно настана голямо разбъркване пред вратата на Ботев, но отново не се стигна до гол.

Малко след това  Георги Петков парира лек и техничен удар на Жоао Пауло пред отсрещната врата.

В 66-ата минута Пламен Димов фаулира отзад  Ивайло Димитров и Ставров справедливо посочи бялата точка. От дузпата точен бе самият Димитров и Славия поведе с 1:0.

В 75-ата минута съдиите спряха голова атака на Стивън Петков за Ботев с несъществуваща засада. И агитката на „канарчетата“ започна да буйства в своя сектор, а бомбичка избухна в краката на един фен.

В 83-ата минута Стефан Велков изрита Жоао Пауло по прасеца, но Станислав Ставров си затвори очите и не отсъди дузпа, каквато имаше.

Така Славия се класира за финалния мач след минималната си победа с 1:0 в реванша.

А след мача футболистите на Ботев заобиколиха Ставров и му поискаха обяснения за отсъжданията. А Гошо Петков ликуваше и козируваше.

Бесният Киров: Бомбата беше заложена по-рано от други хора

Венци Стефанов: Съдията беше перфектен

Гошо Петков за Ботев: Като спре музиката, танцувай колкото искаш

СЛАВИЯ – БОТЕВ ПД 1:0

1:0 Ивайло Димитров 66-дузпа

СЛАВИЯ: 1 Георги Петков, 23 Владислав Узунов /72-Емил Мартинов/, 33 Галин Иванов, 14 Ивайло Димитров, 73 Иван Минчев, 8 Славчо Шоколаров, 6 Костадин Велков, 13 Стефан Велков, 77 Стефан Велев, 9 Цветелин Чунчуков /88-Наско Милев/, 10 Янис Карабельов /Резерви: 32 Ивайло Василев, 55 Андреа Христов, 35 Георги Йомов, 27 Емил Мартинов, 29 Милчо Ангелов, 7 Наско Милев, 17 Момчил Цветанов/ Старши треньор – Златомир Загорчич

БОТЕВ: 99 Иван Чворович, 28 Филип Филипов, 18 Радослав Терзиев, 70 Пламен Димов, 23 Йордан Минев, 17 Лъчезар Балтанов, 7 Фелипе Бризола, 8 Тодор Неделев, 29 Дуде Ндонгала, 93 Густаво Зауберг, 37 Жоао Пауло /Резерви: 22 Даниел Кайзер, 3 Димитър Пиргов, 6 Юлиано Алваро, 11 Кристиан Добрев, 20 Стивън Петков, 24 Лазар Марин, 26 Милко Георгиев/ Старши треньор – Николай Киров