Отборът на ЦСКА 1948 вече е много близо до спечелването на 7-ото място в efbet Лига, което дава право на бараж за Европа (Лига на конференциите). „Червените“ сътвориха пълен обрат до 2:1 над Ботев Пд в мач от 35 кръг, като златна резерва се превърна в герой. Неделко Пишчевич реализира двете попадения след почивката. Срещата се игра на стадион „Витоша“ в Бистрица.

ЦСКА 1948 вече е с точка повече пред осмия Арда. „Червените“ имат 49 точки.

До края на кампанията остава само един кръг, който за отборите от втората четворка ще се проведе в понеделник, 27 май.

В 50-ата минута, с първия точен удар в мача, резултатът беше открит. Кристиан Нвачукву се разписа за 1:0 за Ботев Пд. След центриране отдясно, 18-годишният нигериец овладя топката, направи няколко крачки, за да си осигури по-добра позиция и стреля точно.

В 81-ата минута обаче ЦСКА 1948 успя да изравни чрез Неделко Пишчевич. Педриньо центрира, Пишчевич надскочи Ехидже Окаки и отправи балонен удар, за да остави безпомощен вратаря на Ботев Пд. Останаха съмнения, че Окаки може да е играл последен с топката в тази ситуация.

В добавеното време на мача "червените" сътвориха пълен обрат. След центриране от корнер Неделко Пишчевич отново надскочи всички и заби с глава попадение за 2:1.

През първото полувреме на срещата двата тима не отправиха нито един точен удар. Въпреки това, в 27-ата минута Ботев Пд създаде първата опасност в срещата. След центриране отляво, топката достигна до Мартин Секулич, който беше на метър от вратата, но Петър Маринов го затвори, след това Фауастас също стреля, но Симеон Василев се намеси в последния момент.

10 минути по-късно ЦСКА 1948 също имаше шанс. Чудесен пас на Талис през центъра намери Никола Илиев, който стреля от дистанция, но в аут.

Гредата помогна на ЦСКА 1948 в 41-ата минута. Мартин Секулич стреля диагонално от границата на назателното поле, но топката се отби в гредата зад вратаря Петър Маринов.

В 76-ата минута домакините имаха своя шанс да изравнят резултата. Блестяща намеса на Матвей Игонен я предотврати, скед като Парвиз Умарбаев отпправи много силен удар в очертанията. Стражът обаче с вещина изби.

Startphoto.bg
19 снимки

ЦСКА 1948 събра 49 точки. Ботев Пловдив, който като носител на Купата на България ще играе в Лига Европа, е на девето място с 45 точки.

Втора четворка

ЦСКА 1948 (3-5-2): Петър Маринов - Теодор Иванов, Реян Даскалов (90+4-Емил Виячки), Росен Божинов - Симеон Василев, Талис (76-Неделко Пишчевич), Педриньо, Никола Илиев (46-Емил Ценов), Марио Топузов (46-Парвизджон Умарбаев) -  Радослав Кирилов, Евгений Сердюк (62-Валентин Йосков)
старши треньор: Валентин Илиев

Ботев Пловдив (4-2-3-1): Матвей Игонен - Ехидже Укаки (83-Димитър Диклиев), Атанас Чернев, Ивайло Видев, Димитър Папазов - Антонио Перера, Джон Емануел - Фаустас Степонавичюс (60-Нехемие Кинтунту), Янис Карабельов, Кристиан Нвачукву (66-Николай Минков) - Мартин Секулич
старши треньор: Душан Керкез

Главен съдия: Иво Андреев

FT .

2 : 1

• 81’ Неделко Пишчевич
  • 90+1’ Неделко Пишчевич
  • 50’ Кристиан Нвачукву
  • Край на мача

90+7'
  • ГОЛ. Пълен обрат за ЦСКА 1948. Неделко Пишчевич се разписа за 2:1, успявайки да отправи удар отблизо с глава след центриране от корнер.

90+1'
  • Жълт картон за Умарбаев

85'
  • Укаки напусна, Диклиев влезе.

85'
  • Жълт картон за Карабельов

83'
  • ГОЛ! ЦСКА 1948 се върна в битката за седмото място, след като тимът се разписа за 1:1 чрез Неделко Пишчевич. Педриньо центрира, Пишчевич надскочи Ехидже Окаки и отправи балонен удар, за да остави безпомощен вратаря на Ботев Пд.

81'
  • Блестяща намеса на Матвей Игонен, скед като ПАрвиз Умарбаев отпправи много силен удар. Стражът обаче с вещина изби.

76'
  • Педриньо отправи удар от фаул, на добра позиция за него, но този път топката се отби в стената и излезе в корнер.

75'
  • Минков на мястото на Нвачукву

66'
  • Валентин Йосков влезе вместо Сердюк

62'
  • Фаустас напусна, влезе Иланда

60'
  • ГОЛ! В 50-ата минута, с първия точен удар в мача, резултатът беше открит. Кристиан Нвачукву се разписа за 1:0 за Ботев Пд. След центриране отдясно, 18-годишният нигериец овладя топката, направи няколко крачки напред, за да си осигури по-добра позиция и стреля точно.

50'
  • Ценов на мястото на Илиев

46'
  • Марио Топузов напуска терена, на негово място Умарбаев

46'
  • Начало на второто полувреме

46'
  • Без добавено време, край на първото полувреме

45+1'
  • Добра атака на ЦСКА 1948. Симеон Василев центрира в наказателното поле, Евгений Сердюк засече с глава, но далеч от целта.

45'
  • Гредата помогна на ЦСКА 1948. Мартин Секулич стреля диагонално от границата на назателното поле, но топката се отби в гредата зад вратаря Петър Маринов.

41'
  • Чудесен пас на Талис през центъра към Никола Илиев, който стреля от дистанция, но в аут.

37'
  • Искри прехвърчат между Никола Илиев и Кристиан Нвачукву, но двамата бързо се успокояват.

35'
  • Най-опасната ситуация в мача до този момент. След центриране отляво, топката достигна до Мартин Секулич, който беше на метър от вратата, но Петър Маринов го затвори, след това Фауастас също стреля, но Симеон Василев се намеси в последния момент.

27'
  • Мартин Секулич засече с глава центриране от фаул на Фаустас, но топката минава в страни от вратата на домакините от ЦСКА 1948.

15'
  • Борбена игра в началото на мача за деата тима, но до този момент не успяват да застрашат вратите, пазени от Игонен и Маринов.